Branimir Korać • nedjelja, 20.11.2016.

Zadrani nisu uspjeli u Višnjiku iznenaditi Partizan, upisali su poraz 76:69 u tvrdoj utakmici koja je odlučena u završnih nekoliko minuta...

Dobro su se Zadrani držali protiv Partizana, do završnice susreta bili su u igri za pobjedu, međutim nisu uspjeli uzeti vrijedne bodove. Gosti su na kraju slavili sa 76:69 i tako upisali važnu pobjedu.

Čovjek odluke bio je Uroš Luković koji je u finišu susreta ubacivao važne poene, domaćin je postao bezidejan u napadu i dvoboj je riješen.

U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna bitka u kojoj nije bilo posebno velikih odvajanja. Gosti su u nekoliko navrata otišli na pet razlike, ali Zadrani su bez većih problema dostizali taj zaostatak.

Treća četvrtina donijela je igru koš za koš u kojoj nitko nije uspio ostvariti vodstvo veće od tri razlike i tek završnica susreta donijela je odluku.

Tri i pol minute prije kraja Uroš Luković zabija uz prekršaj i odvodi Partizan na 70:67, do kraja susreta Zadrani ubacuju samo dva poena i Beograđani bilježe pobjedu.

"Propustili smo priliku u prvom poluvremenu, kada smo trebali bolje materijalizirati našu dobru igru. Oni su prava napadačka ekipa, pogodili su neke šuteve na isteku napada preko ruke, što je nemoguće braniti. Usprkos tome, mi smo imali utakmicu u egalu sve do zadnjih nekoliko minuta. Tada se uvukao nekakav strah u našu igru, propustili smo realizirati nekoliko otvorenih šuteva i to je iskusna momčad kao što je Partizan znala kazniti", rekao je Ante Matulović, a prenosi stranica lige.

Kod Zadra Boris Barać ubacio je 24 poena, a Ivan Marinković 16. U redovima gostiju Stefan Birčević bio je na 16 poena i pet skokova, a Uroš Luković upisao je 14 poena i osam skokova.