Cedevita visoko svladala Cibonu u gradskom derbiju

Branimir Korać • nedjelja, 20.11.2016.

Još jedna teška večer za igrače i navijače Cibone, upisan je novi visok poraz i to u gradskom derbiju protiv Cedevite. Hrvatski prvak pokazao je da je za klasu iznad Cibone i glatko je slavio sa 100:80...

Cedevita je potvrdila status broj jedan u gradu, visoko je slavila protiv Cibone 100:80 što nimalo ne čudi s obzirom na posljednje nastupe jednih i drugih. Cibosi su u posljednje vrijeme jako pali u formi, igraju loše i nižu poraze te im je ova izgubljena utakmica protiv Cedevite peta u posljednjih šest.

Nakon ružnog poraza od Crvene zvezde, u Ciboni su procijenili da su im vrlo važne utakmice s Jollyjem u A-1 ligi i Cedevitom u regionalnoj ligi stoga su odmarali dio igrača i nisu ih vodili na gostovanje u Litvu kod Juventusa. No to nije pomoglo, upisan je visoki poraz kod Juventusa, zatim i domaći protiv Jollyja i u konačnici visok kod Cedevite.

S druge strane Cedevita izgleda sve bolje, nakon onog poraza od Krke prije mjesec dana, upisala je čak 11 uzastopnih pobjeda. Niti priče oko odlaska sjajnog Pierrea Jacksona u NBDL nisu ih poremetile i igrači Cedevite lakoćom su svladali i gradskog rivala.

Neizvjesnost je trajala vrlo kratko. Sredinom prve četvrtine Cedevita je napravila seriju 12:0 i pobjegla na 29:16 nakon čega Cibona više nije niti jednom došla na jednoznamenkasti zaostatak.

Već u drugoj dionici prednost domaćina iznosila je 22 razlike (47:25) da bi do poluvremena Cibona smanjila na 55:40.

Na početku drugog poluvremena smanjili su Cibosi na minus 12, ali vrlo brzo Cedevita je odgovorila, ponovno otišla na plus 20 i mirno iskontrolirala utakmicu.

Završilo je sa 100:80 za Cedevitu koju su predvodili raspoloženi Luka Babić s 24 poena, šest asistencija i pet skokova dok su po deset poena dodali Miro Bilan (sedam skokova) i Mirza Begić. Kod Cibone Nik Slavica ubacio je 17 poena, a Scottie Reynolds 14 uz šest asistencija.