Jesenski naslov pripao Varaždinu

Sportnet • utorak, 29.11.2016.

Odigrano je posljednje kolo u ovoj polusezoni 3.HNL Istok u kojem je Varaždin na gostovanju u Pleternici prekinuo crni niz i pobjedom postao jesenski prvak. Slavonija i Osijek II bili su uvjerljivi na domaćem terenu, Međimurje je slavilo u Đakovu, a veliki bjelovarski derbi završio je bez pobjednika.

AUTOR: Ivan Šola

Do osme prvenstvene pobjede i vrlo uspješne polusezone stigli su nogometaši Slavonije koji su na domaćem terenu bez većih poteškoća savladali Belišće. Junak utakmice bio je najbolji igrač domaćina u posljednje vrijeme Ivan Jakešević koji je s dva pogotka po jedan u svakom poluvremenu donesao zasluženu pobjedu od 2:0. Slavonija će tako prezimiti na visokom drugom mjestu, dok je Belišće zasigurno jedno od najvećih razočarenja ove sezone.

Jedna od zanimljivijih utakmica odigrana je u Osijek gdje je druga momčad Osijeka došla do novih bodova pobjedom nad Marsonijom iz Slavonskog Broda. Igrala se 15.minuta utakmice kada je najbolji strijelac lige Josip Špoljarić doveo domaćine u vodstvo 1:0. U nastavku utakmice igrao se vrlo dobar nogomet gdje su i jedni i drugi mogli u više navrata zatresti mreže. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju utakmice kada je Stjepan Salapić iz jedne kontre zatresao gostujuću mrežu za 2:0.

Nakon pet uzastopnih utakmice bez pobjede nogometaši Vukovara napokon su došli do tri boda savladavši na domaćem terenu vrlo neugodni Oriolik iz Oriovca. Pogodak odluke pao je u 82. minuti utakmice kada je gostujuću mrežu zatresao domaći napadač Saša Šest. Vukovar je tako prekinuo crni niz bez pobjede, dok su nogometaši Oriolika nakon osam uzastopnih utakmica doživjeli prvi poraz.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Međimurja na dosta teškom gostovanju u Đakovu. U vrlo borbenoj i dinamičnoj utakmici pogodak odluke pao je u 28. minuti kada veliku neopreznost domaće obrane koristi Nenad Erić i zabija za 0:1. Do kraja utakmice domaćini su se pokušavali vratiti u egal, a od 73. minute imali su igrača više jer je gostujući napadač Luka Ivanović zaradio izravni crveni karton. Igrača više nisu znali iskoristi pa je samim time rezultat ostao 0:1.

Gledajući povijest najveći derbi lige u ovom kolu odigran je u Ždralovima gdje je domaća Mladost dočekala Bjelovar. Pred 500-ak gledatelja igrala se jako borbena i na neke trenutke i gruba utakmica, pa je sudac bio prisiljen pokazati čak osam žutih kartona. Prvi dio pripao je gostujućim nogometašima, koji su pogodili prečku u početnim minutama, dok je drugi dio u potpunosti pripao Mladosti koja je stvarala prilike, ali lopta nije htjela u mrežu. Na kraju je završilo bez pogodaka, a s ovime rezultatom sigurno su zadovoljniji gostujući nogometaši.

Lider prvenstva Varaždin napokon je prekinuo vrlo neugodan niz od čak četiri utakmice bez pobjede. Ovaj puta došli su do nova tri boda na vrlo neugodnom gostovanju kod Slavije iz Pleternice. Igrala se već šesta minuta utakmice kada je Josip Golubar doveo goste u vodstvo, a s tom prednošću otišlo se na predah. U nastavku domaćini su brzo došli do izjednačenja kada je Tomislav Žuljević pogodio gostujuću mrežu za 1:1. Do kraja utakmice ipak je presudilo iskustvo gostiju pa je tako u 70. minuti Dino Kresinger zabio za novu prednost Varaždina, a pitanje pobjednika riješeno je tri minute prije kraja kada je za 1:3 zabio Nikola Šafarić.

Nakon pet uzastopnih pobjeda BSK Bijelo Brdo doživjelo je neočekivan poraz na domaćem terenu od Bedema. Igrala se 30. minuta kada je Ivan Koledić doveo goste u vodstvo i s tom prednošću se otišlo na predah. U nastavku Bedem je udvostručio prednost kada je nakon odlične akcije Blaž Tustonjić pogodio mrežu za 0:2. Međutim domaćini se nisu predavali i u deset minuta se vratili u potpunosti u igru. Prvo je Benjamin Ždinjak smanjio na 1:2, a pet minuta prije kraja utakmice Domagoj Žigri postiže pogodak za 2:2. Kada se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika, iz jedne kontre Antun Vuksanović zabija za 2:3 i veliku pobjedu gostiju.

Do druge uzastopne domaće pobjede stigli su nogometaši Višnjevca koji su na domaćem terenu minimalnim rezultatom porazili Koprivnicu. Pogodak odluke pao je u desetoj minuti utakmice kada je Tin Kvesić zatresao mrežu gostujućeg vratara Matea Tihelke.