Hrvatski kup, Četvrtfinale, 29.11.2016, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 320

Mihaela Bradovski • utorak, 29.11.2016.

Lokomotivu trese kriza, bilo je to vidljivo i u ovom dvoboju. Rijeka je lakoćom slavila s 3:1 i tako prošla u polufinale Kupa Hrvatske...

Poznat je prvi polufinalist Kupa Hrvatske. Rijeka je nadigrala Lokomotivu u Kranjčevićevoj i pobjedom 3:1 izborila prolaz. Lokosi imaju velikih problema, potpuno su pali u formi što se vidi iz posljednjih rezultata, ali i igara.

U ovom susretu Rijeka je potpuno zasluženo slavila, bila je bolji protivnik i dominirala je svih 90 minuta. Na kraju je slavila s 3:1, a pitanje prolaza riješila je već u prvom poluvremenu.

U 21. minuti gosti su poveli nakon lošije reakcije Kolingera koji je odbio loptu samo do bivšeg suigrača iz Zagreba Maleša koji lakoćom zabija.

Nakon primljenog pogotka Lokomotiva je zaigrala nešto bolje i imala je lijepu priliku preko Grezde koji je zatresao gredu, no u završnici prvog dijela sve je riješeno.

Prvo je Rrahmani nespretno pokušao izbiti loptu, samo je pogodio Ristovskog koji je uzima i dolazi sam pred vratara Zagorca te silovito pogađa gornji kut.

Ubrzo Zagorac u 16 metara ruši Mateija, a Gorgon iz kaznenog udarca podiže na 3:0.

U nastavku susreta manje uzbuđenja i samo jedan pogodak, pao je u 79. minuti kada je Cekici pucao izvana, lopta se odbila od Maleša i prevarila Prskala te ušla u mrežu.

Zaslužena pobjeda gostiju koji su upisali devetu uzastopnu pobjedu protiv Lokomotive.