Petar Jenjić • utorak, 06.12.2016.

Odigrano je deset utakmica osmog kola FIBA Lige prvaka, a najviše vrijedi izdvojiti sjajnu utakmicu Hrvoja Perića, koji je predvodio Veneziju do pobjede protiv Le Mansa...

Jedna od najzanimljivijih utakmica danas se odigrala u Pioniru, gdje je Partizan nakon produžetka došao do pobjede nad njemačkim Ludwigsburgom, četvrte ukupno, a prve nakon tri uzastopna poraza. U izjednačenoj je utakmici produžetak gostima osigurao Jason Boone. S druge su strane domaćini imali šansu za pobjedu u regularnom dijelu, ali Will Hatcher nije bio precizan. Ključne je koševe ubacio Mihajlo Andrić, koji je skupio napadački skok, izborio prekršaj te s linije slobodnih bacanja donio domaćinima četiri poena prednosti, šest sekundi prije kraja utakmice.

Partizan je do pobjede predvodio Novica Veličković s 21 poenom (6/16 iz igre, slobodna bacanja 8/8) i deset skokova, dok je Will Hatcher dodao 20 koševa (6/13 iz igre, slobodna bacanja 4/4) uz šest asistencija.

Goste je predvodio Tekele Cotton s 14 poena (4/15 iz igre, slobodna bacanja 6/9) i sedam skokova.

Neptunas je zadržao prvu poziciju u grupi C, a danas je litavska momčad kod kuće nadigrala Ušak Sportif, kojem je ovo šesti poraz. Nakon izjednačene prve dionice, domaćin ubacuje u brzinu više i već do poluvremena dolazi do 16 poena prednosti. Gosti su se u posljednjoj dionici uspjeli spustiti na osam poena zaostatka u dva navrata, ali više od toga nije išlo.

Domaćine je do pobjede predvodio sjajni Jimmy Baron, koji je susret završio s 42 poena (5/5 za dva, 10/15 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i četiri skoka.

Kod gostiju su po 23 poena ubacili Ronald Freimanis (9/19 iz igre, slobodna bacanja 1/2) i D' Angelo Harrison (9/14 iz igre, slobodna bacanja 2/3).

Do četvrte, a druge uzastopne, pobjede došao je PAOK, koji je kod kuće bez prevelikih problema slavio protiv Rosa Radoma. Grčki je sastav nakon prve dionice već imao 17 poena prednosti. Gosti su se do kraja utakmice uspjeli u nekoliko navrata spustiti na osam poena zaostatka, ali više od toga nije išlo.

Do pobjede ih je predvodio Jordan Sibert s 22 poena (7/12 iz igre, slobodna bacanja 4/4), dok je Keith Clanton dodao 11 koševa (5/9 za dva, slobodna bacanja 1/3) i 15 skokova.

Goste je predvodio Gary Bell s 25 poena (2/8 za dva, 6/8 za tricu, slobodna bacanja 3/5).

Venezia je kod kuće slavila protiv vodećeg u svojoj grupi B, momčadi Le Mansa te im nanijela drugi poraz ukupno, nakon četiri uzastopne pobjede. Niz talijanske momčadi tako se produžio na pet utakmica bez poraza. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, francuski su košarkaši na odmor otišli sa sedam poena prednosti (29:36). Domaćin je u nastavku zaigrao puno bolje te potpuno okrenuo rezultat u svoju koristi. Treću su četvrtinu dobili s deset razlike, a Le Mans se do kraja utakmice nije uspio spustiti ispod osam poena zaostatka. Sjajnu je utakmicu odigrao Hrvoje Perić, koji je susret zaključio s 23 poena (9/10 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 2/4) uz skok i dvije asistencije za nešto manje od 23 minute provedene na parketu.

Najbolji je kod gostiju bio Olivier Hanlan s 14 koševa (5/8 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 4/5).

FIBA Liga prvaka, osmo kolo:
Pinar Karsiyaka – Oradea 79:50 (J'Covan Brown 17p, 8as / Sean Denison 19p, 8sk)
Neptunas – Ušak Sportif 103:88 (Jimmy Baron 42p / Ronald Freimanis i D'Angelo Harrison 23p)
Maccabi Rishon – Kataja 69:88 (Ryon Brown 40p, 7sk / Nimrod Levi 19p)
Nymburk – Bakken Bears 114:70 (Byron Allen 35p, 8sk / DeVaughn Akoon-Purcell 21p)
Oostende – Mornar 80:60 (Pierre-Antoine Gillet 17p / Lamont Jones 14p)
Partizan – Ludwigsburg 86:82 (Novica Veličković 21p, 10sk / Tekele Cotton 14p, 7sk)
PAOK – Rosa Radom 85:66 (Jordan Sibert 22p / Gary Bell 25p)
Frankfurt – Monaco 64:70 (Shavon Shields 24p / Dee Bost 19p)
Venezia – Le Mans 74:62 (Hrvoje Perić 23p / Olivier Hanlan 14p)
Lyon-Villeurbanne – Varese 86:70 (Walter Hodge i Bandja Sy 16p / Aleksa Avramović 17p)