Uvjerljiva pobjeda Cedevite, Vitamini ostavili Zabok bez šanse

Petar Jenjić • utorak, 06.12.2016.

Pretposljednji susret devetog kola A1 lige su u Domu sportova odigrali Cedevita i Zabok, a slavili su domaćini, s uvjerljivih 112:81...

Iako su nešto ranije deset kolo otvorili Zagreb i Split, druga je utakmica dana bila predodređena za posljednji susret devetog kola, gdje je Cedevita dočekala Zabok.

Obje su momčadi izgubile u prošlom kolu, Cedevita je izgubila u Šibeniku kod Jollyja, dok je od Zaboka bez većih problema bila bolja Cibona.

Zagrebačka momčad ništa nije željela prepustiti slučaju i dovesti utakmicu u neizvjesnu završnicu pa je su susret otvorili s odličnih 8:0, a gosti su već nakon dvije i pol minute bili prisiljeni zvati minutu odmora.

Nakon početnog „blitzkriega“, Zabok se nakratko uspio oporaviti te došao na četiri poena zaostatka. Međutim, domaćine je predvodio odlični Filip Bundović, koji je prvu dionicu zaključio s 11 poena, a Cedevita s deset koševa viška (30:20).

Prednost je domaćina i u drugoj četvrtini nastavila rasti, a vrlo su dobrom završnicom Vitamini otišli na, do tada, najvećih 17 koševa prednosti (58:41) , ubačajem Marka Arapovića.

Do kraja susreta prevelike napetosti nije bilo. Cedevita je došla i do +20 te mirno održavala prednost do kraja susreta te došla do sedme pobjede ove sezone, dok je Zaboku ovo sedmi poraz.

Cedevitu je do pobjede predvodio Scotty Hopson s 24 ubačaja (9/12 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 6/8), dok je Džanan Musa dodao 18 poena (6/10 iz igre, slobodna bacanja 3/6).

Za goste je Sven Smajlagić ubacio 27 poena (6/8 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 6/7) uz osam skokova, dok je Marin Zrnić dodao 14 koševa (5/10 iz igre, slobodna bacanja 4/5).