Puno bolje izdanje Zagreba, Mravi slavili protiv Splita u Trnskom

Petar Jenjić • utorak, 06.12.2016.

U prvom susretu desetog kola domaćeg prvenstva, Zagreb je u Trnskom nadigrao košarkaše Splita rezultatom 93:84...

Nakon lagane pobjede nad riječkim Kvarnerom, pred košarkašima Splita bio je deseti susret u domaćem prvenstvu, na gostovanju u Trnskom protiv Zagreba. Žuti si trenutno u sjajnoj formi i na omjeru 8-1, a dobre su igre svakako željeli nastaviti. U Zagreb su otputovali bez Kedže, dok je neto lakša ozljeda Najeva sanirana pa je bio spreman za gostovanje.

S druge strane, Zagreb je doživio pravu katastrofu u prošlom kolu protiv Šibenika. Momčadi Danijela Jusupa ništa nije polazilo za rukom, Šibenčani su ih potpuno izdominirali, a to su svakako željeli promijeniti danas i doći do šest pobjede.

Splićani su bolje otvorili današnji susret. Nakon trice Henrika Širka polovicom prve dionice prešao je u vodstvo, koje je desetak minuta sigurno održavao. Prvu su dionicu Žuti zaključili s pet koševa viška (23:28).

Drugu je dionici Splitu stao šut, a do kraja su poluvremena ubacili tek devet poena. Međutim, zagrebačka momčad to nije iskoristila onako kako je možda mogla te je vodstvo preuzela tek minutu i pol prije odlaska na odmor, ubačajem Pavla Marčinkovića.

Zagreb je nastavio gdje je stao i u drugom poluvremenu te je ubačajima Luke Božića s linije slobodnih bacanja došao prvi put na utakmici do dvoznamenkaste prednosti (58:47).

Tek se u 33. minuti Split ponovno spustio ispod deset koševa zaostatka. Tricom Mate Kalajžića, tri i pol minute prije kraja, gosti su se spustili na četiri poena zaostatka i ponovno opasno zaprijetili, ali više od toga nije išlo za momčad Ivice Skelina.

Zagreb je do pobjede predvodio Luka Božić s 27 poena (10/14 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 7/8) uz po sedam skokova i asistencija, dok je Pavle Marčinković dodao 21 koš (8/14 iz igre, slobodna bacanja 1/2).

Najbolji je u redovima Splita bio Henrik Širko s 19 koševa (3/4 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i sedam asistencija, dok su po 14 poena dodali Damir Rančić (4/8 iz igre, slobodna bacanja 2/3) i Josip Jukić (7/11 za dva).