Cibona u derbiju u Domu Dražena Petrovića svladala Zadrane

Branimir Korać • četvrtak, 02.02.2017.

Zaostali dvoboj devetog kola A-1 lige odigrali su Cibona i Zadar, a Cibosi su upisali glatku pobjedu 102:88 u debiju Aramisa Naglića na klupi gostiju...

Stvari se dosta brzo odvijaju za Aramisa Naglića, još prije nekoliko dana bio je na odmoru da bi nakon smjene Nevena Plantaka uskočio na klupu Zadra i odmah imao vatreno krštenje na gostovanju kod Cibone.

Obje momčadi u susret ušle su oslabljene, Cibosima su nedostajali Reynolds i Žorić, Zadru pak Ramljak, Kovačevič, Franke i Georgiev, a uz sve to i jedni i drugi su u padu forme.

U takvoj situaciji ipak su se bolje snašli Cibosi koji su odnijeli pobjedu 102:88 nakon što su tijekom drugog poluvremena potpuno kontrolirali rezultat.

Zadar je imao bolje otvaranje susreta, Cibona je krenula uspavano i brzo se našla u zaostatku 12:4 da bi tri i pol minute prije kraja prve dionice Zadar vodio s ugodnih 18:7.

Međutim u završnici prvog dijela proradio je Cibonin šut i do kraja četvrtine preuzela je vodstvo. U drugoj dionici imala je i 13 razlike, ali prespavala je završnicu prvog poluvremena gdje je Zadar napravio seriju 8:0 i smanjio na 51:48 na kraju prvog dijela.

Nakon tri minute igre u drugom poluvremenu Zadar je još jednom poveo, ali Marinelli odrađuje dobar posao za domaćina i predvodi novi preokret te odvodi Cibonu na ugodniju prednost uoči zadnje dionice.

Tamo nije bilo nikakve dvojbe, Cibosi su povećali prednost i na kraju mirno slavili sa 102:88.

Pobjednika su predvodili Željko Šakić s 19 poena i sedam skokova te Paolo Marinelli s 18 poena. Kod poraženih Lovro Mazalin ubacio je 25 poena uz 11 skokova, a Ivan Marinković dodao je 16 poena i pet skokova.