Branimir Korać • subota, 17.12.2016.

Odigrana je većina susreta 15. kola njemačke Bundeslige, a do pobjede za povratak na vrh ljestvice došao je RB Leipzig koji je ugostio Herthu...

RB Leipzig nakratko je zaustavljen u prošlom kolu kada je kiksao u gostima kod slabog Ingolstadta, ali već u ovom kolu vratio se na pobjedničke staze. Ugostio je na svom stadionu Herthu, još jedno ugodno iznenađenje ove sezone i slavio je s 2:0.

Odigrao je domaćin dobru utakmicu, bio je puno bolji od zatvorenih gostiju koji su više razmišljali o tome kako ne primiti nego kako zabiti pogodak. Čak i s rezultatskim zaostatkom, Hertha nije napravila ništa posebno prema naprijed i na kraju je zasluženo poražena.

Domaćin je poveo u 40. minuti nakon odlične akcije i dodavanja Nabyja Keite u kazneni prostor za Timu Wernera koji postiže svoj šesti gol u zadnjih šest utakmica.

I nakon vodećeg gola domaćin je nastavio s dobrom igrom i stigao je i do drugog pogotka koji je postigao u 62. minuti Willi Orban nakon ubačaja Emila Forsberga iz kornera.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, ostalo je 2:0 i Leipzig je barem privremeno zasjeo na vrh ljestvice.

Pobjednika nije bilo u Bremenu gdje su Werder i Köln odigrali 1:1. Werder je tako i četvrtu uzastopnu utakmicu neporažen dok je Köln četvrtu uzastopnu utakmicu ostao bez pobjede.

Gosti su bili nešto opasniji protivnik, a poveli su u 28. minuti pogotkom Rudnevsa iz neposredne blizine nakon što je Drobny obranio pokušaj Modestea.

Domaćin je stigao do poravnanja u 40. minuti pogotkom Sergea Gnabryja koji ide na dušu vratara Kesslera. Gnabry je pucao s više od 20 metara, nije to bila "bomba", ali je lopta taman odskočila ispred gostujućeg vratara i otišla mu preko ruke u gol.

U završnici prvog poluvremena Werder je mogao do preokreta, nakon što je Kessler obranio novi udarac Gnabryja, na odbijenu loptu natrčao je Claudio Pizarro, ali zaustavila ga je vratnica.

Mainz je na svom stadionu ugostio HSV i očekivano i zasluženo slavio s 3:1. Junak domaćina bio je Danny Latza koji je stigao do prvog hat-tricka u karijeri.

Bobby Wood doveo je HSV u vodstvo u 20. minuti, međutim na odmoru je ipak bilo neodlučeno. Latza je iskoristio veliku pogrešku Douglasa Santosa i zabio za poravnanje.

Latza je u drugom dijelu donio potpuni preokret Mainzu, prvo je u 55. minuti iskoristio odbijenu loptu i poslao je u mrežu, a zatim je u 67. minuti odličnim udarcem sa 17 metara postavio konačnih 3:1.

Alen Halilović nije konkurirao za nastup.

Iako je potpuno dominirao susretom, Schalke ipak nije uspio doći do pobjede protiv Freiburga i na kraju se morao zadovoljiti remijem 1:1.

Freiburg je poveo u 64. minuti golom Niederlechnera nakon što Bentaleb nije uspio presjeći dodavanje, ali bod domaćinu ipak je osigurao deset minuta kasnije Konopljanka udarcem glavom nakon ubačaja Babe Rahmana.

Augsburg je napokon stigao do pobjede i to protiv iznenađujuće loše Borussije iz Mönchengladbacha. Gosti su odigrali skromnu utakmicu i upisali poraz zahvaljujući pogotku Martina Hintereggera u 75. minuti.