Dobri nastupi Ivana Buve i Ante Tomića, Gran Canaria pogurala Manresu u još veće probleme

Petar Jenjić • nedjelja, 18.12.2016.

Odigrano je i 13. kolo španjolske ACB lige, a vrijedi izdvojiti dobre nastupe Ante Tomića u pobjedi Barcelone nad Joventutom te Ivana Buve u porazu Bilbaa od Murcije...

Nakon poraza od River Andorre u prošlom kolu, košarkaši Barcelone bili su blizu novog, ali su se uspjeli izvući te slaviti protiv Joventuta. U napetoj je utakmici Tyrese Rice tricom donio tri poena prednosti Barceloni devet sekundi prije kraja. S druge je strane na minimalan zaostatak smanjio Luka Bogdanović. Gosti su brzo radili prekršaj, a Aleksandar Vezenkov je pogodio prvo slobodno bacanja i promašio drugo. Skok u napadu uhvatio je Ante Tomić, a vrijeme je ubrzo isteklo.

Vezenkov je i predvodio Barcelonu do pobjede s 18 poena (6/11 iz igre, slobodna bacanja 3/5) i pet skokova, dok je Ante Tomić dodao 15 koševa (4/7 za dva, slobodna bacanja 7/7), sedam skokova i četiri asistencije .

Za goste je Albert Sabat ubacio 17 koševa (6/9 iz igre).

Do pete je prvenstvene pobjede stigla Zaragoza, koja je na domaćem terenu slavila protiv River Andorre. Nakon izjednačene prve dionice, domaćin do poluvremena odlazi na dvoznamenkastu prednost (41:29). Tek su se u dva navrata gosti uspjeli spustiti na osam poena zaostatka, ali više od toga nije išlo.

Zaragozu je predvodio Adas Juskevičius s 15 poena (5/9 iz igre, slobodna bacanja 1/1). Filip Kraljević odigrao je četiri i pol minute te za to vrijeme ubacio četiri poena (1/3 za dva, slobodna bacanja 2/2) te skupio tri skoka i jednu asistenciju.

Za goste je Oliver Stević ubacio 16 koševa (6/9 iz igre, slobodna bacanja 4/6) uz pet skokova.

Unicaja je do nove pobjede, osme ukupno, došla na gostovanju kod Estudiantesa te toj momčadi nanijela osmi poraz. Gosti su susret prelomili krajem treće i početkom četvrte dionice, kada su otišli na dvoznamenkastu razliku. Do kraja se susreta Estudiantes tek u jednom navratu uspio spustiti na šest koševa minusa.

Do pobjede ih je s 24 poena predvodio Nemanja Nedović (8/9 iz igre, slobodna bacanja 5/7), dok je Jeff Brooks dodao 16 koševa (7/12 iz igre, slobodna bacanja 2/2) i osam skokova.

Kod domaćina je Edwin Jackson ubacio 29 poena (11/18 iz igre, slobodna bacanja 4/4). Goran Suton ostao je bez poena za 18 i pol minuta provedenih na parketu (0/1 za dva, 0/1 za tricu) uz četiri skoka i dvije asistencije.

S vrlo lošim nastupima nastavlja Manresa, a večeras ih je na domaćem terenu bez većih problema nadigrala Gran Canarija te došla do sedme pobjede. Već su na poluvremenu domaćini imali 20 koševa prednosti te su je do kraja održavali.

Do pobjede ih je predvodio Kyle Kuric s 21 poenom (7/12 iz igre, slobodna bacanja 3/3) i četiri skoka, dok je Bo McCalebb dodao 14 koševa (5/8 iz igre, slobodna bacanja 4-5) i sedam asistencija.

Za domaćine je Scott Suggs ubacio 21 poen (7/9 iz igre,slobodna bacanja 1/1). Marjan Čakarun ubacio je šest poena (3/6 za dva, slobodna bacanja 0/1) uz dva skoka i jednu asistenciju za 24 i pol minute provedene na parketu.

Jučer je odigran prvi susret 13. kola, a do pobjede je , neočekivano glatko, došla Murcija kod kuće protiv Bilbaa. Osim početnih 0:3, domaćin je vodio čitav susret, većim dijelom i dvoznamenkastom razlikom, a veliku su razliku napravili u posljednjoj dionici te Bilbau nanijeli treći uzastopni poraz.

Domaćine je do pobjede predvodio Facundo Campazzo s 24 poena (7/13 iz igre, slobodna bacanja 7/8) i sedam asistencija, dok je Martynas Pocius dodao 15 koševa (6/8 iz igre).

Gostima nije pomogao niti odlični Ivan Buva koji je ubacio 18 poena (6/8 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 3/5), uz šest skokova, a isti je napadački učinak imao i Scott Bamforth (5/12 iz igre, slobodna bacanja 6/7)

ACB, 13. kolo:

Subota:
Murcia - Bilbao 97:71

Nedjelja:
Barcelona - Joventut 79:77
Real Betis - Fuenlabrada 73:78 (Vojdan Stojanovski 17p / Ludde Hakanson i Paco Cruz 22p)
Real Madrid - Obradoiro 106:59 (Jaycee Carroll 23p / Rosco Allen 19p, 6sk)
Zaragoza - River Andorra 90:74
Estudiantes - Unicaja 76:87
Valencia - Tenerife 74:58 (Antoine Diot 14p, 4sk / Marius Grigonis 13p)
Manresa - Gran Canaria 70:102