Marko Tomas donio Cedeviti veliku pobjedu nad Budućnosti

Petar Jenjić • nedjelja, 18.12.2016.

Do nove su pobjede došli košarkaši Cedevite, a u 14. kolu ABA lige slavili su na teškom gostovanju u Podgorici kod Budućnosti rezultatom 84:86, ubačajem Marka Tomasa u samoj završnici susreta...

Košarkaši Cedevite u jako su dobrom pobjedničkom nizu u proteklom periodu. Upisali su šest uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima te su večeras došli na gostovanje kod Budućnosti koja izgubila posljednje četiri utakmice, dvije u Eurokupu i dvije u regionalnoj ligi.

Zagrebačka je momčad u Podgoricu otputovala bez Luke Babića, Marka Arapovića, Filipa Krušlina i Džanana Muse, a susret je otvorila nešto lošije. Veljko Mršić morao je pozvati minutu odmora već nakon četiri minute, kada je Cedevita bila u zaostatku od pet koševa (11:6).

Četvrtinu je domaćin zaključio s osam poena prednosti, ali je Cedevita puno bolje reagirala u nastavku te je ubrzo, serijom 6:0, došla do prednosti. Iako je prednost bila kratkog vijeka, Cedevita je bila u konstantnom priključku te je prvo poluvrijeme zaključila s tri koša zaostatka.

U drugom se poluvremenu utakmica odvijala sličnim tijekom, Budućnost je držala prednost, a Cedevita bila u minimalnim zaostacima. Dvije i pol minute prije kraja zagrebačka je momčad imala četiri poena prednosti, zahvaljujući trici Marka Tomasa.

Nakon koša domaćina, Bilan slobodnim bacanjima vraća na četiri razlike, ali Budućnost uzvraća s četiri poena i poravnava rezultat. Važnu je pobjedu Cedeviti ubačajem donio Marko Tomas, a s druge strane James nije uspio poentirati za produžetak.

Cedevitu je do pobjede predvodio John Shurna sa 17 poena, dok su po 16 koševa ubacili Ryan Boatright i Rashad James.

Kod Budućnosti je Marcus Williams ubacio 17 poena, uz sedam asistencija.