Branimir Korać • nedjelja, 18.12.2016.

Važan dvoboj i važna pobjeda za Cibonu. Slavljem protiv Igokee s glatkih 84:61, Cibona je stekla veliku prednost nad momčadi iz Aleksandrovca i tako učvrstila svoju poziciju u Top 5...

Iako je još dosta utakmica ostalo do kraja regularnog dijela sezone u regionalnoj ligi, dvoboj između Cibone i Igokee bio je vrlo važan, posebno za goste iz Aleksandrovca koji su se nadali pobjedi koja bi ih vratila u borbu s Cibonom za mjesto u Top 5. Na startu sezone Cibona je slavila u Laktašima, u susret je ušla s dvije pobjede više i bilo je jasno da bi joj ova pobjeda donijela "hendikep 3+1" u odnosu na Igokeu.

Na kraju se susret raspleo na najbolji mogući način za Cibonu koja je imala dovoljno raspoloženih igrača, uz standardno dobro Antu Žižića iskočili su Rozić i Bošnjak, Reynolds je razigravao, Slavica izuzev šuterskog dijela dobro odrađivao posao i to je bilo sasvim dovoljno za glatko slavlje.

Rezultatski neizvjesnost je nestala prilično brzo. Od početka kontrola je bila u rukama Cibone koja je preuzela vodstvo od rane faze utakmice i u nastavku ga samo povećavala. Tek u završnici gosti su došli do daha i uspjeli smanjiti vrlo visok zaostatak i kozmetički uljepšati ovaj poraz.

Već nakon pet minuta Cibona je stekla dvoznamenkastu prednost da bi pala u završnici prve četvrtine, a Igokea to iskoristila i uspjela se privući na startu druge dionice na 23:20.

Međutim u drugih deset minuta briljirao je kapetan Rozić koji je u tom razdoblju ubacio 12 poena od čega svih osam u seriji 8:0 koja je odvojila Cibose na 31:20 i poslije toga gosti nisu došli niti blizu.

Plus 18 na poluvremenu, pa plus 31 na startu posljednje dionice i bilo je samo pitanje koliko težak poraz će gosti upisati.

Završilo je 84:61, a ostaje dojam da je pobjeda mogla biti znatno uvjerljivija da je to bilo potrebno.

Po 17 poena na kraju su upisali Žižić, Bošnjak i Rozić, Reynolds je imao osam asistencija, Sulejmanović deset, a Slavica devet skokova. Kod Igokee tek Draško Albijanić s 18 poena i šest skokova pružio je nešto više.