Zadar podbacio u Železniku, loše drugo poluvrijeme odnijelo pobjedu

Branimir Korać • petak, 16.12.2016.

U 14. kolu ABA lige Zadar je gostovao u Železniku kod FMP-a i upisao poraz 94:77. Mogli su gosti i bolje proći, ali loš nastup u drugom poluvremenu odnio im je priliku za pobjedom...

FMP je u dosadašnjem dijelu sezone upisao samo tri pobjede, bio je na dnu lige uz Karpoš i u nizu od pet uzastopnih poraza. Međutim dočekao je prekid negativnog niza i pomaknuo se na ljestvici domaćom pobjedom protiv Zadra 94:77.

Zadrani su s optimizmom otputovali na ovo gostovanje, može se reći donekle i s pravom nakon dvije vezane pobjede i tijesnog poraza u Ljubljani protiv Olimpije, međutim nisu izdržali i u drugom dijeli potpuno su pali te otišli u poraz.

Loše odluke, izgubljene lopte i propusnost u obrani u drugom dijelu skupo su stajale Plantakovu momčad koja je na kraju visoko poražena.

U prvom poluvremenu FMP je imao prednost, ali Zadar je uspio uhvatiti priključak i na odmor otišao s poenom prednosti.

U drugom dijelu Zadrani su imali i šest poena prednosti, činilo se da je susret pod kontrolom, a onda je krenuo pad.

Žižićeva trica pokrenula je domaćina, pridružio mu se Čović s još dvije i već do kraja treće dionice domaćin je otišao na plus pet.

U četvrtoj četvrtini Zadar je igrao loše, samo je još više potonuo i FMP je visoko slavio.

Ivan Marinković kod gostiju je ubacio 21 poen, Boris Barać 17 poena dok je Jakov Vladović dodao 12 poena, devet asistencija i pet skokova.

Kod pobjednika Filip Čović ubacio je 30 poena uz deset asistencija.