Dario Dodić • nedjelja, 01.01.2017.

Šest je NBA susreta odigrano u posljednjem danu 2016. godine, susret za pamćenje odigrao je James Harden, Dragan Bender ponovno je dobio solidnu minutažu u dresu Phoenix Sunsa...

Utah Jazz i Phoenix Sunsi odigrali su susret u kojem se vodstvo mijenjalo 20 puta. Posljednje vodstvo Sunsa, 84:83, dogodilo se pet minuta prije kraja susreta, a onda se aktivirala obrana Jazza, do kraja su gosti iz Phoenixa postigli tek dva poena, Utah je slavila 91:86.

Ponovno je solidnu minutažu u dresu Sunsa dobio Dragan Bender, odigrao je 21 minutu i za to vrijeme upisao sedam poena (1/3 za 1, 2/4 za 3), skok i blokadu.

Jazz je predvodio Rudy Gobert s 18 koševa i 13 skokova, Gordon Hayward pridodao je 18 poena uz devet skokova. Najbolju partiju kod Sunsa pružio je Devin Booker s 20 poena, koš manje upisao je Eric Bledsoe uz osam skokova i osam asistencija.

Los Angeles Clippersi nisu imali šanse protiv Oklahoma City Thundera bez Chrisa Paula i Blakea Griffina, sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, u konačnici je Thunder slavio 114:88.

16. triple-double sezone ostvario je Russell Westbrook u 28 minuta provedenih na parketu, za više od toga nije bilo potrebe. Susret je završio sa 17 poena, 14 asistencija i 12 skokova. Enes Kanter ubilježio je 23 poena i osam skokova, Victor Oladipo pridodao je 15 koševa.

Brandon Bass i Marreese Speights večer su okončali s 18 koševa za Clipperse, Austin Rivers pridodao je 14.

Aktualni NBA prvaci Cleveland Cavaliersi 2016. su godinu završili pobjedom 121:109 u gostima kod Charlotte Hornetsa. Igrali su bez ozlijeđenog Kyrieja Irvinga, ali dovoljni su bili LeBron James i Kevin Love. LeBron je upisao 32 poena i devet asistencija, Love pridodao 28 uz deset skokova.

Kemba Walker bio je najbolji u redovima Hornetsa, večer je završio s 37 poena. Solidnu partiju odigrao je i Frank Kaminsky III s 15 poena.

Kakva večer Jamesa Hardena! Postao je prvi igrač u NBA povijesti koji je upisao triple-double s minimalno 50 poena, 15 asistencija i 15 skokova. Također se izjednačio s Wiltom Chamberlainom po najvećem broju poena u triple-doubleu. U pobjedu Houston Rocketsa 129:122 ugradio je 53 poena, 16 skokova i 17 asistencija.

Ryan Anderson pridodao je 25 koševa, Eric Gordon večer je okončao s 15 ubačaja.

Kod Knicksa valja istaknuti 32 poena Brandona Jenningsa, 21 ubačaj Derricka Rosea i 15 koševa uz 16 skokova Joakima Noaha.