Petar Jenjić • subota, 07.01.2017.

Odigrana je većina utakmica 1/32 finala francuskog kupa, iz kojih vrijedi izdvojiti prolaske prvoligaša, dok je Sarreguemines, član jedne od petih francuskih liga, nadigrao prošlogodišnjeg člana Ligue 1, Reims...

Nogometaši Lillea nisu imali prevelikih problema kod kuće protiv Excelsiora, koji su četiri puta morali vaditi loptu iz mreže.

Domaćini su poveli pogocima Ibrahima Amadoua iz 17. i Adame Soumaoroa iz 59. minute susreta. Gosti su smanjili u 88. minutu preko Benjamina Pythie, ali je Lille pobjedu osigurao dvama pogocima u sudačkoj nadoknadi. Strijelci su bili Rony Lopes i Martin Terrier.

Član pete lige francuskog nogometa, Sarreguemines, nadigrao je prošlogodišnjeg prvoligaša, nogometaše Reimsa. Poveli su pogotkom El Hassana M'Barkija u 34. minuti. Međutim, prednost nije dugo trajala jer je šest minuta kasnije poravnao Gaetan Charbonnier. Do velikog slavlja domaćin je došao deset minuta prije kraja utakmice, drugim pogotkom M'Barkija za najveći uspjeh u klupskoj povijesti.

Nancy nije imao prevelikih problema na gostovanju kod Besancona, kojeg su nadigrali s tri pogotka u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Youssouf Hadji, Anthony Robic i Abdou Coulibaly.

Nešto je više problema imao Nantes na gostovanju kod Bloisa, gdje su slavili s 2:1. Oba je pogotka za goste postigao Mariusz Stepinski, dok je strijelac za Blois bio Aboubacar Cisse.

Guingamp je slavio protiv drugoligaša Le Havrea pogocima Mustaphe Dialla i Jimmyja Brianda. Poraz Le Havrea ublažio je Mana Dembele.

Protiv kluba iz pete lige prevelikih problema nije imao niti Dijon, koji je uspješno odradio gostovanje kod Louhans Cuiseauxa. Strijelci su bili Julio Tavares u 49. minuti i Jeremie Bela u 71.

Natjecateljski dio sezone počeo je i za PSG, koji nije imao problema s Bastijom. Parižani su poveli u 31. minuti, kada je Lucas ubacio iz kornera do Thiaga Silve koji glavom pogađa mrežu. Do poluvremena je domaćin postigao još jedan pogodak i to preko Adriena Rabiota, sjajnim udarcem s dvadesetak metara.

Sličan je pogodak postigao i Christopher Nkunku u 47. minuti, savršeno plasiranim udarcem iz daljine. Deset minuta kasnije pogodak je postigao Thiago Motta, zatim je Lucas pogodio iz kaznenog udarca u 64. minuti. U 77. minuti pogodio je i Angel Di Maria, deset minuta nakon što je ušao u igru, dok je konačan rezultat postavio Julian Draxler.

Francuski kup, 1/32 finale
Bergerac - Rodeo 3:2 (nakon penala)
Blanac - Niort 0:1
Hauts Lyonnais - CA Bastia 3:4 (nakon penala)
Le Poire Sur Vie - Viry-Chatillon 3:1
Lille - Excelsior 4:1 (Amadou 17., Soumaoro 59., Rony Lopes 89., Terrier 90. / Pythie 88.)
Sarreguemines - Reims 2:1 (M'Barki 34., 80. / Charbonier 40.)
Strasbourg - Epinal 4:2 (nakon produžetka)
Besancon - Nancy 0:3 (Hadji 32., Robic 37., Coulibaly 41.)
Blois - Nantes 1:2 (Cisse 45. / Stepinski 22., 66.)
Grenoble - Frejus 1:2
Guingamp - Le Havre 2:1 (Diallo 43., Briand 60. / Dembele 90.)
Louhans Cuiseaux - Dijon 0:2 (Tavares 49. Bela 71.)
Quevilly Rouen - JA Drancy 3:2
PSG - Bastia 7:0 (Silva 31., Rabiot 42., Nkunku 47., Motta 57., Lucas 64., Di Maria 77., Draxler 89.)