Odličan Ante Žižić u pobjedi Darušafake

Petar Jenjić • nedjelja, 08.01.2017.

U susretu 14. kola turskog prvenstva, Darušafaka je na domaćem parketu bila bolja od Buyukčekmecea rezultatom 97:75, uz sjajan nastup hrvatskog centra Ante Žižića.

Darušafaka nije imala prevelikih problema protiv Buyukčekmecea. Slavili su rezultatom 97:75 i došli do devete prvenstvene pobjede, dok su njihovi protivnici pali na 6-7.

Nakon izjednačene prve četvrtine, domaćin je do poluvremena došao do dvoznamenkaste prednosti, zaključivši poluvrijeme s 14 poena razlike (50:36). Gosti su u nastavku susreta tek u jednom trenutku uspjeli doći na devet poena zaostatka, ali više od toga nisu mogli.

Najefikasniji je kod pobjedničke momčadi bio Brad Wanamaker s 21 poenom (7/9 iz igre, slobodna bacanja 2/2). Ante Žižić odigrao je novu sjajnu utakmicu i susret je završio sa 16 poena (5/7 za dva, slobodna bacanja 6/6), osam skokova, tri blokade i jednom asistencijom, na parketu je proveo 27 minuta.

Kod gostiju je Kenneth Hayes ubacio 20 koševa (5(9 iz igre, slobodna bacanja 8/9) i šest asistencija.