Sevilla
Sevilla 2:1 Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • nedjelja, 15.01.2017.

Tek nekoliko dana nakon što su remizirali u Kupu kralja Sevilla i Real Madrid odmjerili su snage u prvenstvu. Vodio je Real do 85. minute, a onda je dvama pogocima Sevilla došla do pobjede i učinila prvenstvo zanimljivim...

Kakva završnica susreta na Sanchez Pizjuanu! Nakon poprilično slabih prvih 45 minuta Sevilla i Real Madrid odigrali su sjajno drugo poluvrijeme, činilo se da će Real Madrid doći do nove pobjede, a onda su dvama golovima u posljednjim minutama domaćini došli do pobjede 2:1. Posebno je na noge domaće navijače digao izjednačujući gol Seville, u vlastitu je mrežu loptu poslao Sergio Ramos s kojim su navijači Seville posljednjih dana na ratnoj nozi. U sudačkoj nadoknadi Stevan Jovetić još je jednom dokazao da je Sevilla napravila vrhunski potez dovevši ga na posudbu iz Intera.

Luka Modrić od prve je minute zaigrao u momčadi Reala, dok je Mateo Kovačić još jednom završio na klupi. Nije to bilo posebno zanimljivih prvih 45 minuta, valja tek istaknuti pokušaj Ronalda iz slobodnjaka koji je završio u živom zidu te odličnu minijaturu Modrića koju nije završio upotrebljivim centaršutom za Portugalca.

U drugom poluvremenu sasvim drugačija priča, obje su momčadi kreirale prilike, pokušao je Marcelo u 52. minuti, fintira Mariana, ali slabijom desnom nogom šalje loptu preko gola. S druge strane prijeti Ben Yedder, ali siguran je Keylor Navas.

U 65. minuti domaći vratar Sergio Rico daje veliku priliku Madriđanima za vodstvo, Carvajal se sjurio u kazneni prostor Seville po desnoj strani, sjurio se Rico na njega, Carvajal mudro gura loptu pokraj Sevillinog vratara koji ga nepotrebno ruši. Ronaldo sigurno pretvara jedanaesterac u pogodak, ukupno 56. put zabija iz najstrože kazne u Primeri, čime se na vrhu ljestvice svih vremena izjednačio s Hugom Sanchezom.

Sjajan osjećaj za zamjene pokazuje domaći trener Sampaoli, u 77. minuti ubacuje Sarabiju i upravo nakon njegovog odličnog ubačaja Sevilla dolazi do izjednačenja. S desne je strane izveo slobodnjak, poslao oštru loptu u peterac gdje je Sergio Ramos lijepo glavom šalje u vlastitu mrežu, za erupciju oduševljenja na tribinama Sanchez Pizjuana.

I Stevana Jovetića Sampaoli je ubacio u drugom dijelu, u 68. minuti, a crnogorski je internacionalac u drugoj utakmici u dresu Seville po drugi put majstorski zatresao mrežu Reala. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade, Benzema gubi loptu, dobiva je Jovetić i s 20 metara plasira u desni kut Realovog gola za veliku pobjedu 2:1.

Luka Modrić bio je među boljim pojedincima u dresu Reala, dok je Mateo Kovačić dobio priliku u posljednjih 15 minuta, bez značajnijeg učinka.

• Obrisan korisnik17.01.2017. u 19:18
    Nevjerovatno je da u mozda najvaznijoj utakmici sezone Zidan pokusaje sa promjenom formacije koju Real nije nikad igrao niti ce mocu , bar ne sa ovakvim sastavom. Bocno Marcelo i Carvajal su toliko visili da je to nemoguce , s tim da su previse samopuzdano usli u mec i previse valjali po lopti... [više na forumu]
  • vjesu15.01.2017. u 23:35
    Nisam bas skuzio promjenu formacije sa strane Zidanea. Rezultat te 'petorke' u obrani i dvojice u napadu je bilo uzasno trkacko trosenje Kroosa i Modrica a Casemiro je morao krpati milijun rupa. Ajde, barem je prvenstvo opet napeto!