Valencia
Valencia 2:1 Espanyol
Espanyol

Dario Dodić • nedjelja, 15.01.2017.

Mestalla napokon ima razloga za slavlje, nakon osam kola bez pobjede u Primeri Valencia je u sklopu 18. kola ugostila Espanyol i slavila 2:1...

Posljednji put je Valencia u La Ligi slavila 16. listopada prošle godine, u gostima kod Sportinga iz Gijona pobijedili su 1:2, a ako se fokusiramo na utakmice na Mestalli post je bio još duži - posljednju prvenstvenu pobjedu Šišmiša domaći su navijači vidjeli 22. rujna prošle godine, protiv Alavesa, bila je to ujedno i jedina prvenstvena pobjeda ove sezone na nekoć čvrstoj utvrdi Mestalli.

Espanyol je došao u pravo vrijeme, kao naručen, jer navijači su izgubili strpljenje vodstvom kluba što su im nedavno dali do znanja uličnim prosvjedima. Valencia je tijekom čitavog susreta bila puno bolja momčad, da se nisu zamjerili sucu Sanchezu, mogli su možda dobiti i jedanaesterac.

No, neće nakon pobjede domaći razmišljati o negativnim stvarima, pokušat će pobjedu iskoristiti za vraćanje u gornji dom prvenstva, gdje tradicionalno, ali i po prikazanoj igri pripadaju.

Povela je Valencia u 17. minuti, lijepo su kombinirali domaći igrači, u konačnici Parejo gura na lijevu stranu do Nanija, Portugalac u petercu prizemnom loptom pronalazi Montoyu, koji zabija u drugoj utakmici zaredom, prvi put u karijeri.

Nije primljeni pogodak probudio goste, nisu značajnije prijetili Alvesovim vratima, puno su opasniji bili i gosti, a bolju igru okrunili su i drugim pogotkom u 73. minuti. Parejo je sjajno izveo slobodan udarac s 25 metara iskosa s lijeve strane, loptu je jedva iz prvog kuta iščupao (ili nije, čini se da je već tad prešla gol-crtu) Lopez, na odbijanac stiže Santi Mina i glavom zabija za 2:0. Službeno se pogodak piše Mini.

Zašto bi sve bilo jednostavno kada može komplicirano, umjesto da mirno privedu susret kraju Šišmiši su sve zakomplicirali u 85. minuti kada nakon odbijanca David Lopez smanjuje na 2:1. Ipak, domaća je momčad izdržala do kraja i upisala vrijednu pobjedu.