SP 2017 - Skupina D, 3. kolo, 16.01.2017, 17:45 h
Egipat 31:29 Bahrein
Bahrein

Egipćani do važne pobjede protiv Bahreina, Azijci i dalje bez bodova

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.01.2017.

Egipat je napravio vrlo važan korak prema prolasku u osminu finala Svjetskog prvenstva. Upisao je pobjedu i protiv Bahreina slaveći 31:29 čime je došao do četiri osvojena boda...

Nakon pobjede protiv Katara, Egiptu se otvorila prilika za prolazak u osminu finala Svjetskog prvenstva, a nakon što je upisao pobjedu protiv Bahreina, stigao je nadomak prolaza.

U vrlo važnom dvoboju za obje reprezentacije, Egipat je odnio pobjedu 31:29 čime je Bahrein praktički otpao iz igre za prolaz s obzirom da ga još očekuje i dvoboj protiv Danske, a na kontu nema niti bod.

U ovom dvoboju Egipćani su gotovo cijelo vrijeme bili u vodstvu, Bahrein je tek na početku nakratko poveo s 2:1, ali Egipat je s četiri uzastopna gola pobjegao na 5:2 i preuzeo kontrolu nad rezultatom.

I u nastavku poluvremena Egipat je bio u prednosti, a tek je u jednom trenutku Bahrein napravio seriju 3:0 i uspio poravnati na 13:13. Odmah su Egipćani uzvratili istom mjerom, vratili se na tri razlike i otišli na odmor s vodstvom.

U nastavku susreta Bahrein je pokušavao vratiti se u utakmicu, ali Egipat mu to nije dopustio, sredinom poluvremena serijom 5:1 pobjegao je na 26:20 i mirno priveo susret kraju. U završnici je Bahrein smanjio na minus dva, ali bliže od toga nije došao i poražen je s 31:29.

Kod Egipta šest golova postigao je Yehia Elderaa, a po pet su dodali Eslam Eissa, Ahmed Khairy i Mohammad Sanad. Na suprotnoj strani Mahdi Abdulla Saad zabio je šest golova, a pet su dodali Bilal Basham Askani i Komail Ali Mahfoodh.