SP 2017 - Skupina D, 3. kolo, 16.01.2017, 20:45 h
Danska 27:25 Švedska
Švedska

Danci potvrdili pobjedu u neizvjesnoj završnici

Željka Jurkas • ponedjeljak, 16.01.2017.

Nakon što su na kraju prvog poluvremena preuzeli razliku od četiri pogotka (14:10), činilo se da će susret favorita skupine D uvjerljivo otići na stranu Danske. No, Šveđani su bili drugačijeg razmišljanja i svojom brzinom i širinom napadačkih poteza tjerali su Dance da do kraja ostanu koncentrirani i bez trunke odmora (27:25)...

Vratarske obrane obilježile su sam početak utakmice nagovijestivši neizvjesnu borbu do samoga kraja. Prvi pogodak postigao je Toft Hansen na izmaku treće minute, a Šveđani su brzo uzvratili i preuzeli vodstvo. Do 13. minute Danci su stizali razliku, a kada su konačno preokrenuli rezultat, Šveđani su ih ponovno s brza tri pogotka ostavili u minusu.

Ovoga puta golovi su padali puno brže, a Niklas Landin pokazao je dio svog repertoara na golu i omogućio Dancima da preuzmu vodstvo koje više neće ispustiti. 15. minuta susreta bila u posljednja u kojoj su Šveđani vodili, iako su u nekoliko navrata došli na svega pogodak razlike.

U velikoj seriji Danaca u drugom dijelu prvog poluvremena, svoj doprinos napadu dao je i Landin koji je iskoristio loptu odbijenu od stative i pogodio praznu suprotnu mrežu. Dvije minute prije isteka prvog poluvremena Danci su imali najveće vodstvo na utakmici (14:8), no brzi Šveđani bili su točni iz svoje dvije prilike i smanjili razliku.

Do tada tihi Mikkel Hansen preuzeo je riječ na danskoj strani u drugoj trećini te je bio jedini koji je u prvih deset minuta parirao odlično raspoloženom Niclasu Ekbergu koji je Šveđane vratio u igru i doveo do pogotka zaostatka. U samo jednom navratu momčad Gudmundura Gudmundssona uspjela se odvojiti na tri razlike, no Šveđani kojima je ovo bila druga utakmica u dva dana, nisu popuštali tempo i brzo su smanjili razliku.

Landin je u ključnim trenucima zaustavljao lopte koje bi donijele izjednačenje, a Hansen, Hans Lindberg i Kasper Sondergaard pravovremenim pogocima držali su Dansku u stalnoj prednosti.

U pobjedničkoj momčadi osam pogodaka postigao je Hansen, dok je najbolji strijelac na švedskoj strani s pogotkom manje bio Ekberg.