SP 2017 - Skupina B, 3. kolo, 16.01.2017, 20:45 h
Španjolska
Španjolska 42:22 Angola

Po deset obrana španjolskih i angolskih vratara, na kraju plus 20 za Španjolsku

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.01.2017.

Španjolska je rutinski riješila dvoboj protiv Angole i očekivano upisala visoku pobjedu 42:22. U oba poluvremena Španjolci su apsolutno dominirali i visoko slavili...

Ozbiljan pristup od početka susreta Španjolcima je donio lagan posao protiv Angole. Nije bilo nikakvog kompliciranja, od početka susreta Španjolska je apsolutno dominirala i na kraju je upisala visoku pobjedu.

Riberini izabranici na kraju su postigli 42 pogotka, a Angola je imala samo 38 udaraca u vrata Španjolske. Stoga i ne čudi da su vratari Španjolske i Angole na kraju imali isti broj obrana bez obzira na veliku razliku.

Presudilo je čak 20 izgubljenih lopti Angolaca i veliki broj šuteva koji nisu niti išli u okvir gola. Na kraju visokih 42:22 i zasluženo slavlje najjače reprezentacije skupine.

Iako je Ribera odmarao dio igrača i još uvijek nije mogao računati na Entrerriosa, već u 11. minuti bilo je visokih 11:2 i bilo je jasno u kojem smjeru će ići ovaj dvoboj. Od starta je vukao David Balaguer, onda je u završnici prvog poluvremena čak pet uzastopnih pogodaka postigao Valero Rivera i na odmoru je bilo 21:10 za Španjolsku.

U nastavku susreta ništa se nije promijenilo, Španjolska je nastavila puniti angolsku mrežu i bez milosti otišla do 42 postignuta pogotka.

U konačnici najefikasniji bili su Angel Fernandez s devet golova te s po šest Rivera i Balaguer. Kod Angole Sergio Lopes postigao je šest golova, a Edvaldo Ferreira pet.

Inače Angola je od 38. minute do kraja susreta igrala s igračem više u polju jer su obojica angolskih vratara ispala iz igre zbog ozljede i isključenja.