SP 2017 - Skupina B, 5. kolo, 19.01.2017, 20:45 h
Španjolska 36:26 Slovenija
Slovenija

Španjolska pregazila Sloveniju i uzela prvo mjesto u skupini B

Branimir Korać • četvrtak, 19.01.2017.

U posljednjem susretu skupine B Španjolska i Slovenija odlučivale su o prvom mjestu u ovoj skupini nakon grupne faze. Španjolci su bili znatno raspoloženiji i visoko su slavili 36:26...

Odličan nastup Španjolaca u posljednjem susretu skupine, Riberina momčad odigrala je svoju najbolju utakmicu na Prvenstvu i pokazala da je spremna za osminu finala. U osminu finala ide kao prvoplasirana i igrat će protiv Brazila dok Slovenija za protivnika ima Rusiju.

U ovom dvoboju od prve do posljednje minute Španjolska je bila više u utakmici, igrala je bolje i bila agresivnija. Slovenija nije pokazala niti dio one igre iz dvoboja protiv Makedonije, imala je previše pogrešaka i Španjolska je to lakoćom kažnjavala.

Tek u prvih sedam-osam minuta Slovenija je bila u dobrom ritmu, vodila je s 3:1, ali nakon toga Španjolci s četiri uzastopna gola preuzimaju vodstvo i više ga ne ispuštaju do kraja susreta.

U posljednjih deset minuta prvog poluvremena Slovenija se počela raspadati, Španjolska je napravila novu seriju, ovaj put 6:1 i otišla je na poluvrijeme s vodstvom 18:10.

U drugom dijelu Španjolska je bez ikakvih problema održavala visoko vodstvo, imala je dosta vremena i dvoznamenkasto vodstvo te je na kraju odnijela pobjedu 36:26.

U konačnici čak 18 izgubljenih lopti Slovenaca, deset manje nego Španjolska, čime su Slovenci imali prevelik hendikep i nisu mogli dvoboj učiniti zanimljivijim.

Kod pobjednika istaknuli su se Rodrigo Corrales s 13 obrana, David Balaguer postigao je sedam golova, a Valero Rivera šest. Kod poraženih Gašper Marguč postigao je šest pogodaka.

• narada10820.01.2017. u 00:56
    Španjolci su tako igrali kako Hrvatska hoće: čvrsta obrana, brze i ubitačne kontre i polukontre, jaka krila, dobar golman. Bit će nam teško.