SP 2017 - Skupina B, 5. kolo, 19.01.2017, 14:00 h
Tunis
Tunis 43:34 Angola

Tunižani lako s Angolom, Makedonija odlučuje o njihovoj sudbini

Branimir Korać • četvrtak, 19.01.2017.

U prvom susretu posljednjeg kola skupine B Tunis je lakoćom svladao Angolu s 43:34 i čeka dvoboj između Makedonije i Islanda koji će odlučiti prolaze li Tunižani u osminu finala...

Tunis je uspješno odradio posao u posljednjem kolu skupine B, Angola očekivano nije imala šanse i poražena je s 43:34. Ovom pobjedom Tunis je došao do četiri boda, a o njegovoj sudbini odlučit će dvoboj između Makedonije i Islanda. Za prolazak dalje Tunižanima treba isključivo pobjeda Makedonaca, a svaki drugi ishod donosi prolaz Islandu.

U dvoboj s Angolom Tunižani su ušli svjesni da im igra samo pobjeda i da nemaju pravo na kiks. Napadački su bili raspoloženi, bez problema dolazili su do pogodaka dok je Angola s druge strane postigla puno pogodaka, ali malo toga obranila.

Igralo se brzo i s puno udaraca na gol, napadi su trajali kratko, a na kraju je Tunis bio uspješniji jer je za razliku od Angole imao i raspoloženog vratara Missaouija koji je u pravo vrijeme skinuo devet pokušaja protivnika i susret završio s 47 posto uspješnosti.

Tunižani su se odvojili do sredine prvog poluvremena kada su došli do 11:7, Angola je uspjela smanjiti na minus dva, no nova serija Tunisa 5:1 ponovno ga je odvojila.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 23:16 za Tunis koji je u drugom poluvremenu nastavio u istom ritmu i nije dopustio Angoli da pomisli na preokret.

Lakoćom je održavao prednost i u konačnici slavio s visokih 43:34 te s nestrpljenjem očekuje poslijepodnevni dvoboj Makedonije i Islanda.

U pobjedničkom sastavu Amine Bannour postigao je deset golova, Mosbah Sanai sedam, a Oussama Boughanmi šest. Kod Angole Adilson Bruno Maneco zabio je deset pogodaka, a Sergio Lopes sedam.