Dario Dodić • nedjelja, 22.01.2017.

U odličnoj utakmici u Clevelandu San Antonio Spursi u produžetku su svladali Cavse uz rekordan učinak Kawhija Leonarda. Netsi su se vratili porazima uz vrlo dobru partiju Bojana Bogdanovića, dok je Dario Šarić spojio dvije šuterski vrlo slabe večeri...

Brooklyn Netsi brzo su se vratili starim navikama, poraženi su u gostima kod Charlotte Hornetsa 112:105. Imali su Hornetsi u prvom poluvremenu i 17 koševa razlike, na odmor su Netsi otišli sa zaostatkom od čak 14 poena, u trećoj su se četvrtini uspjeli vratiti na nulu, ali u završnici je proigrao Nic Batum i dvjema tricama pomogao Hornetsima do pobjede.

Hornetsi su imali vrlo izbalansiran učinak, Kidd-Gilchrist predvodio ih je sa 17 koševa i 14 skokova, isto toliko poena postigao je s klupe Ramon Sessions. Batum i Kemba Walker pridodali su po 16 poena.

Brook Lopez bio je s 24 koša najbolji u redovima Netsa kojima je ovo 12. poraz u 13 utakmica. Vrlo dobru utakmicu odigrao je Bojan Bogdanović, na parketu je proveo 28 minuta i za to vrijeme upisao 16 koševa (4/4 za 1, 0/4 za 2, 4/8 za 3), tri skoka, tri asistencije. Jedini je kod Netsa imao +/- statistiku veću od nule (+6).

Atlanta Hawksi bili su prevelik zalogaj Philadelphia 76ersima, do pobjede 110:93 došli su Hawksi i tako popravili skor na devet pobjeda u posljednjih 11 utakmica. Nije pomoglo što 76ersi nisu mogli računati na Joela Embiida, koji zbog doziranja utakmica i nije trebao igrati sinoć, no gosti iz Philadelphije zabrinuti su i za njegovo koljeno koje je ozlijedio u prošloj utakmici protiv Trail Blazersa, trener Brown je rekao da će znati više kad ga pregledaju u Philadelphiji.

Paul Millsap s 22 koša i deset skokova vodio je Hawkse do pobjede, 16 koševa je pridodao Kent Bazemore, Dennis Schroder zaustavio se na 15 ubačaja i devet asistencija, Dwight Howard dodao je 13 poena i 15 skokova.

Ersan Ilyasova bio je najbolji kod 76ersa s 21 poenom, Robert Covington dodao je 15 koševa. Dario Šarić imao je šuterski vrlo slabu večer, odigrao je 15 minuta i za to vrijeme upisao tek tri poena (0/5 za 2, 1/5 za 3), uz četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte. U posljednja dva susreta Dario je šutirao tek 2/22 iz igre.

Phoenix Sunsi došli su do pobjede 107:102 u New Yorku u gostima kod Knicksa. Imali su Knicski prednost 105:102, no nakon toga više nisu postigli niti jedan poen, pri rezultatu 105:104, 31 sekundu prije kraja, pobjedničku tricu za Sunse ubacio je Devin Booker. Imali su Knicski posljednji napad, Carmelo Anthony promašio je tricu za pobjedu.

Booker je s 26 poena predvodio Sunse, 23 koša pridodao je Eric Bledsoe. Dragan Bender na parketu je proveo tek deset minuta, za to je vrijeme promašio dvije trice, uhvatio jedan skok i prikupio čak četiri osobne pogreške.

Anthony je predvodio Knickse s 31 košem, ponovno je vrlo dobar bio i Derrick Rose, večer je završio s 26 ubačaja.

Sjajnu su utakmicu u Clevelandu odigrali aktualni prvaci Cavaliersi i San Antonio Spursi. Do pobjede su došli Spursi, iako bez dvojice startera, Tonyja Parkera i Paua Gasola, nakon produžetka slavili su 118:115.

"Sjajna utakmica, mogla je otići na bilo koju stranu. Svodi se na pogađanje šuteva. U završnici regularnog vremena mi smo imali nekoliko sjajnih šuteva koji nisu pretvoreni u poene, njima se slično dogodilo u produžetku. Događa se", izjavio je trener Spursa Gregg Popovich.

Kawhi Leonard ostvario je najbolji učinak karijere s 41 poenom predvodio je Spurse do pobjede. Ujedno je odigrao i najviše minuta u karijeri, 46. 16 poena i 12 skokova u pobjedu je ugradio LaMarcus Aldridge.

LeBron James i Kyrie Irving predvodili su Cavse sa po 29 poena, Kevin Love je dodao 13 poena i 11 skokova, promašio je tricu za izjednačenje u posljednjem napadu Cavsa u produžetku.

NBA, rezultati:
Denver - L.A. Clippers 123:98 (Jokić 19 koševa, 10 skokova/Speights 18 koševa)
Boston - Portland 123:127p (Thomas 41 koš/McCollum 35 koševa)
Detroit - Washington 113:112 (Marcus Morris 25 koševa, 11 skokova/Markieff Morris i Wall po 19 koševa)
Miami - Milwaukee 109:97 (Dragić 25 koševa/Antetokounmpo 24 koša, 10 skokova)
Memphis - Houston 95:119 (Gasol 32 koša/Dekker 30 koševa, Harden 29 koševa, 10 asistencija)
Utah - Indiana 109:100 (Hill 30 koševa/Young, George i Teague po 19 koševa)
Chicago - Sacramento 102:99 (Wade 30 koševa/Cousins 42 koša)
Charlotte - Brooklyn 112:105
Atlanta - Philadelphia 110:93
New York - Phoenix 105:107
Cleveland - San Antonio 115:118p