Union Olimpija odnosi pobjedu iz Draženovog doma

Petar Jenjić • subota, 21.01.2017.

U susretu 19. kola regionalne ABA lige košarkaši Cibone poraženi su na domaćem parketu od ljubljanske Union Olimpije rezultatom 68:79...

U Draženov dom stigla je ljubljanska Union Olimpija koja je prošli tjedan prekinula niz Partizanovih pobjeda i nagovijestila nastavak dobrih utakmica. Svjesni toga bili su i košarkaši Cibone koji su na kraju ipak morali čestitati slovenskoj momčadi na dobivenoj utakmici (68:79).

Cibona je bolje krenula u susret i kontrolirala rezultat u prvih deset minuta, gosti su tek u nekoliko navrata imali minimalnu prednost. Nakon ubačaja Nika Slavice zagrebačka je momčad prvu četvrtinu zaključila rezultatom 21:18.

Isti je igrač zabio i za dotada najvećih +7 Vukova (25:18), prednost koju su ponovili tek u završnici prvog poluvremena nakon ubačaja Luke Žorića.

Drugo je poluvrijeme Cibona otvorila jako dobro i serijom 9:0 došla do najveće prednosti na utakmici (53:39), međutim do kraja treće četvrtine ubacili su tek tri poena što je Olimpija iskoristila za povratak u potpuni egal (56:55).

U posljednjoj je četvrtini susret prelomio Brandon Jefferson čije su dvije uzastopne trice donijele slovenskoj momčad danas ipak nedostižnih osam poena prednosti (66:74) u 37. minuti utakmice koju do kraja Cibona nije uspjela nadoknaditi.

Olimpiju je do pobjede predvodio Brandon Jefferson s 18 poena, dok je 15 koševa dodao Devin Oliver. Najefikasniji su kod Cibone bili Luka Žorić sa 16 ubačaja i Željko Šakić s deset koševa.