Novo blijedo izdanje Cedevite i poraz na gostovanju kod Krke

Petar Jenjić • nedjelja, 22.01.2017.

Košarkaši Cedevite nastavljaju s lošom formom u svim natjecanjima. Danas su poraženi u sklopu 19. kola regionalne ABA lige na gostovanju kod Krke, do danas posljednje momčadi lige, rezultatom 90:86...

U devetom kolu odigranom 13. studenog prošle godine košarkaši Krke upisali su posljednju pobjedu u regionalnoj ligi protiv MZT-a, sve do danas. Slovenska je momčad iskoristila katastrofalnu formu Cedevite, upisala šesto slavlje ove sezone i zanimljivo, već drugo protiv Cedevite. Podsjetimo, Krka je u prvom međusobnom susretu u Zagrebu slavila s 83:82. Nakon poraza Cibone od Union Olimpije i katastrofe Zadra u Sremskoj Mitrovici, utakmicu je izgubio i treći hrvatski predstavnik u ovom natjecanju i to rezultatom 90:86.

U uvodnim su se minutama momčadi izmjenjvale u vodstvu i nakon ubačaja Bilana Cedevita je poravnala na 10:10. Posljednje su dvije minute prve četvrtine Vitamini odigrali jako dobro, napravili seriju 12:2 i otišli na dvoznamenkastu prednost (17:27).

Međutim tu su potpuno stali, momčad Veljka Mršića ubacila je tek jedan poen u narednih nekoliko minuta što je Krka iskoristila i napravila veliku seriju 23:1 tijekom koje je došla i do svoje prvu dvoznamenkastu prednost na utakmici (38:28) koševima Rebeca. Šuterski vrlo raspoložena domaća momčad (u tom trenutku 67% za dva, 50% za tricu) do kraja je poluvremena održavala prednost i poluvrijeme zaključila sa šest koševa viška (50:44).

Dobru je rolu u prvim minutama treće četvrtine odigrao Ryan Boatright i s dvije uzastopne trice spustio zaostatak na -3 (58:55), ali je Krka vrlo brzo uzvratila sa sedam uzastopnih poena i vratila se na osjetniju prednosti koju zagrebačka momčad dugo nije uspjela dostići. U posljednjih su deset minuta domaćini ušli sa 16 koševa prednosti (76:60).

Dvoznamenkastu je prednost Krka držala do 33. minute kada je Cedevita malo proigrala što se osjetilo i na rezultatu. Babićeva četiri poena donijela su prvo izjednačenje (81:81) nakon dugo vremena. Krka je ubacila nova četiri poena za povratak u vodstvo koje je s dva slobodna bacanja smanjio Boartight (85:83). U penal završnici prvi je promašio Čebular, a s druge je strane Boatright fauliran pri šutu za tricu, bio je precizan s linije slobodnih bacanja i smanjio na -2 (88:86). Brzim prekršajem fauliran je Rojc koji pogađa oba bacanja i potvrđuje pobjedu svoje momčadi.

Krku je do pobjede predvodio Marko Luković s 24 poena i sedam skokova, dok je Matic Rebec dodao 17 koševa i devet asistencija. Najefikasniji je kod Cedevite bio Ryan Boatright s 22 poena.