Petar Jenjić • petak, 20.01.2017.

U prvoj utakmici 19. kola regionalne ABA lige Karpoš Sokoli slavio je u makedonskom dvoboju kod kuće protiv MZT-a 77:74. Vrlo su važne uloge u pobjedi imali Zoran Vrkić i Dominik Mavra koji su ubacili ključne trice u završnici utakmice...

Košarkaši Karpoša nastavljaju sa sjajnom formom u regionalnoj ligi, upisavši novo slavlje i večeras protiv gradskog rivala MZT-a rezultatom 77:74 čime su došli do druge uzastopne pobjede, treće u posljednje četiri i ukupno sedme u čitavoj sezoni.

Vrlo izjednačen makedonski derbi u potpunosti je opravdao očekivanja, barem što se tiče neizvjesnosti. Tijekom susreta momčadi su se konstantno izmjenjivale u vodstvu, najvećih je +6 imao domaćin tijekom treće četvrtine (52:46).

MZT je imao poen prednosti (65:66) minutu i pol prije kraja kada je tricu pogodio Zoran Vrkić kojem se već u sljedećem napadu na isti način priključio Dominik Mavra i osigurao pobjedu svojoj momčadi. Pokušao je MZT s brzim prekršajima i rješenjima u napadu smanjiti zaostatak, ali je domaćin uspješno priveo utakmicu prema kraju.

Dominik Mavra predvodio je Karpoš s 19 poena (5/7 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 3/4), šest skokova i pet asistencija za 28 i pol minuta provedenih na parketu. Zoran Vrkić dodao je 11 koševa (4/6 za dva, 1/3 za tricu), tri skoka i jednu asistenciju za nešto manje od 26 minuta na terenu.

Najbolji je kod MZT-a bio Jure Lalić s 22 poena (9/11 za dva, slobodna bacanja 4/8) i sedam skokova.