Šibenski klubovi upisali pobjede, slavlja Škrljeva i Vrijednosnica Osijek

Petar Jenjić • subota, 21.01.2017.

Odigrane su još četiri utakmice 14. kola A-1 lige i do pobjeda su došle dvije šibenske momčadi, Šibenik protiv Alkara i Jolly na gostovanju kod Gorice, dok su pobjede još upisale Vrijednosnice Osijek protiv Zaboka i Škrljevo protiv Zagreba...

Šibenik - Alkar 78:70

Za razliku od svojih današnjih protivnika, Alkar je s dosta promjena u igračkom kadru doputovao u Šibenik i u konačnici odigrao jako dobru utakmicu, međutim ipak nedovoljno za raspoložene Šibenčane koji su upisali 11. pobjedu protiv sinjske momčadi u posljednjih 11 utakmica.

Nakon izjednačenih uvodnih minuta domaćin je uspio doći do nešto značajnije razlike nakon trice Bašića (24:15). Prednost domaćina i u narednim je minutama nastavila rasti, narančasti su diktirali tempom i nakon nove trice, ovog puta Ivana Siriščevića, otišli na 20 koševa prednosti (42:22). Alkar se nije predavao i serijom 10:0 zaključio je prvo poluvrijeme.

Gosti se i dalje nisu predavali, potpuno su se približili Šibeniku i u 27. minuti došli do vodstva ubačajem Domagoja Vrkića (55:56). Domaćini su se ubrzo ponovno vratili u vodstvo i u posljednjih deset minuta ušli s pet poena prednosti (62:57). Još su jednom tijekom posljednje dionice Sinjani bili u vodstvu, ali raspoloženi Šibenčani pobjedu ponovno nisu ispustili. Kada je Roko Badžim pogodio tricu za 78:68, susret je bio odlučen.

Do pobjede je domaćine predvodio Ivan Siriščević s 21 poenom (3/4 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 3/3), dok je Roko Badžim dodao 11 koševa (3/5 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Kod gostiju je Nikola Gaurina zaključio susret sa 17 poena (5/7 za dva, 2/8 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i 11 skokova, dok je Josip Boban dodao 13 koševa (4/8 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Gorica - Jolly JBS 92:109

Jolly je u novu kalendarsku godinu ušao zaostalom utakmicom i porazom od Splita, dok je u momčad došao Brandon Penn koji je ipak propustio današnju utakmicu zbog rođenja djeteta. S druge strane, iako pojačani s novim trenerom Džidićem i dva nova Amerikanca Felixom i McDonaldom, Goričani nisu mogli parirati mnogo boljim Šibenčanima koji drugi dio sezone otvaraju uvjerljivom pobjedom.

Gosti su do prvog vodstva došli u 3. minuti nakon trice Bilinovca (5:7) i gotovo potpuno u narednih nekoliko minuta zaustavili domaći napad što su iskoristili da dođu do prve dvoznamenkaste prednosti ubačajem Novačića (9:19). Prvih su deset minuta zaključili s +12 (17:29).

Tek se u završnici prvog poluvremena domaćin vratio u egal, na pet poena zaostatka nakon poena McDonalda i Petrovića (41:46). U nastavku susreta gostujuća momčad nije dopustila da im današnja pobjeda dođe u pitanje, ubrzo se vratila na dvoznamenkastu prednost koju do kraja nije ispustila, do konačnih 109:92.

Predvodio ih je Michaelyn Scott s 22 poena (3/5 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i sedam asistencija, dok su po 17 koševa dodali Josip Bilinovac (osam asistencija) i Ivan Novačić (sedam skokova, šest asistencija).

Kod Gorice je Ljubo Prgomet ubacio 24 poena (1/3 za dva, 7/11 za tricu, slobodna bacanja 1/2), dok je Trey McDonald dodao 20 koševa (9/14 za dva, slobodna bacanja 2/3) i šest skokova.

Vrijednosnice Osijek - Zabok 84:78

Obje momčadi promijenile su po nekoliko igrača za drugi dio sezone, odlazak Jonathana Minesa nije bio toliki problem za Brokere koji su upisali devetu pobjedu ove sezone rezultatom 84:78.

Prva je dionica pripala gostujućoj momčadi koja je držala barem minimalnu prednost, zaključivši je s pet koševa viška (18:23). Ubačajem novog igrača, Luke Kature, domaćini dolaze do izjednačenja (24:24), međutim u prvom poluvremenu više od toga nije išlo. Zabok je igrao bolje i zaključio ga ubačajem Paška Vrlike za 34:42.

Isti je igrač donio svojoj momčadi i prvu dvoznamenkastu prednost na otvaranju drugog poluvremena. Osječani su se polako trgnuli i polako počeli igrati bolje. Na koncu treće četvrtine približili su se na samo poen zaostatka nakon trice Jakova Mustapića (58:59). Posljednjih je deset minuta proteklo u egalu i domaćin je do prvog vodstva došao tricom Kature u 37. minuti (74:72). Do kraja utakmice nisu ga ispuštali i došli su do nove pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Jakov Mustapić s 23 poena (5/9 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 10/14) i šest asistencija, dok je Luka Katura dodao 15 koševa (3/4 za dva, 3/6 za tricu).

Najbolji je kod Zaboka bio Imran Polutak sa 16 poena (7/9 za dva, slobodna bacanja 2/2).

Škrljevo - Zagreb 74:55

Nepretjerano dobru utakmicu odigrao je Zagreb na gostovanju kod pojačanog Škrljeva i upisao poraz na otvaranju drugog dijela sezone. Domaćini su slavili rezultatom 74:55 i došli do četvrte pobjede ove sezone.

Prva četvrtina je gotovo pa i bila presudna. Zagreb je otvorio četirima poenima Junakovića i povela s 4:3 u drugoj minuti. Međutim do kraja su prvih deset minuta postigli još samo četiri poena što je domaćin iskoristio da ih zaključi s osam poena prednosti (17:9).

Ubačajem Perkovića Škrljevo je prvi puta u 17. minuti došlo do dvoznamenkaste prednosti (31:21), dok je poluvrijeme zaključila s vrlo visokih +16 (39:23). Mravi se do kraja nisu uspjeli spustiti ispod dvoznamenkastog zaostatka i Škrljevo je upisalo zasluženu pobjedu.

Jasmin Perković predvodio je Škrljevo s 13 poena (4/5 za dva, 1/2 za dva, slobodna bacanja 2/2), dok je Brian Williams dodao 12 koševa (3/5 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i šest skokova.

Kod gostiju je Pavle Marčinković ubacio 19 poena (8/17 za dva, 0/5 za tricu, slobodna bacanja 3/6) uz osam skokova.