Potpuno ispunjene Gripe slave svoje Žute

Petar Jenjić • subota, 21.01.2017.

U susretu 14. kola A-1 lige košarkaši Splita upisali su pobjedu na ispunjenim Gripama protiv Cedevite rezultatom 66:63 i ostali na vrhu prvenstvene ljestvice...

Najbolja momčad prvog dijela sezone nastavlja sa sjajnim igrama. Nakon što je uspješno odradila dvije zaostale utakmice protiv Zaboka i Jollyja, Split je u prvom kolu drugog dijela sezone na ispunjenim Gripama dočekao Cedevitu i u odličnoj utakmici nadigrao zagrebačku momčad rezultatom 66:63 čime su potvrdili da su trenutno najbolja momčad u ligi.

Domaćini su u susret ušli nešto nervoznije i s nešto više respekta prema svojim protivnicima. Iako su lijepo uspijevali odigrati napadačke akcije i pronaći slobodnog igrača, do poena su teško dolazili. Cedevita s druge strane napadački bolje nije mogla otvoriti utakmicu, pogodila dvije trice u kratkom razdoblju i otišla na devet poena prednosti nakon ubačaja Shurne (4:13). Domaćin se stabilizirao, do kraja prve četvrtine primio tek tri poena i zaključio je ubačajem Rančića za -3 (13:16).

Pune tribine

Ne treba posebno isticati da je ova utakmica pobudila veliko zanimanje ljubitelja košarke u gradu pod Marjanom što se i pokazalo u dupkom ispunjenoj Maloj dvorani na Gripama koja je nosila Žute od prve do posljednje sekunde susreta.

Nakon nekoliko tjedana izbivanja zbog ozljede na teren se vratio i mladi splitski razigravač Mate Kalajžić koji je u igru ušao u drugoj četvrtini. U kratkom je vremenu sedam poena ubacio Krušlin i vratio nešto ugodniju prednost svojoj momčadi (18:25). Nudila se prilika Splitu da nakon dobre odrađene obrane dođe i do rezultatske prednosti, ali nije išlo i Cedevita je na poluvremenu imala pet poena viška (25:30).

Split je jako dobro otvorio drugo poluvrijeme, nakon trice Širka došao do prvog vodstva na utakmici (32:30) zatim i do +6 (36:30) zbog čega je gostujuća klupa bila prisiljena pozvati minutu odmora. Cedevita je prve poene ubacila preko Krušlina nakon gotovo šest minuta igre u drugom poluvremenu. Tricama Kalajžića i Rančića Split je prvi put na utakmici otišao na dvoznamenkastu prednost (46:35) u 29. minuti.

Domaćin se jako dobro držao u posljednjoj dionici i razliku stečenu u trećoj nije ispuštao iz ruku. Cedevita se s brza četiri poena približila na četiri koša zaostatka (53:49), ali je Split i na to imao odgovor. Nakon ubačaja Kedže s poludistance Kanaet i Rančić su ubacili trice za +12 (61:49) dvije minute prije kraja.

Nakon minute odmora gosti su napravili visoki presing na napad Splita i u vrlo kratkom vremenu napravila 8:0 (61:57). Babić je bio igrač koji je donio novo smanjenje zaostatka i Cedevita se opasno približila da ugrozi pobjedu domaćih, međutim nakon što gosti nisu uspjeli faulirati u završnih osam sekundi, pobjedu je zakucavanjem potvrdio Širko za 66:63.

Split je do pobjede predvodio Mateo Kedžo s 15 poena (7/10 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 1/2), dok je Henrik Širko dodao 11 koševa (3/6 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i sedam skokova.

John Shurna bio je najbolji s 14 poena (4/7 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 3/3) kod Cedevite.

• interreg22.01.2017. u 12:32
    Kada poogledam rezultate i tablicu, jos mi je manje jasna sportska svrha regionalne lige. Hrvatska ocito ima dovoljno kosarkaskih centara za zanimljivu i kvalitetnu ligu. Sigurno ce i igraci iz "manjih" ekipa profitirati igrajuci jake utakmice.
    interreg
  • narada10821.01.2017. u 21:52
    svaka čast Žuti, dobili Cibonu, dobili Vitamine. A baš im je sa Boatright-om falio najbolji igrač. Bajdevej, glupo pitanje: Zašto se nije onda igralo u Velikoj dvorani??
    narada108
  • pikepiletina21.01.2017. u 21:42
    treba naglasiti da je Cedevita došla u Split u najjačem sastavu sa 4 stranca (falio je tek Boatright) te je 36 minuta koristila pravo na 2 stranca u petorci. Gripe ne da su bile ispunjene nego je mnoštvo ljudi ostalo ispred dvorane bez karte.