Cibona teže od očekivanog do pobjede protiv Hermes Analitice

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.01.2017.

Košarkaši Cibone došli su do devete pobjede u A-1 ligi, pobjedom na gostovanju kod Hermes Analitice rezultatom 80:89 čime su prekinuli niz od tri uzastopna poraza u svim natjecanjima...

Posljednji susret 14. kola A-1 lige odigrale su dvije zagrebačke momčadi iz koje je kao pobjednik izašla Cibona koja je uz dosta problema nadigrala Hermes Analiticu 80:89 i nakon tri uzastopna poraza u svim natjecanjima došla do devete pobjede u prvenstvu Hrvatske.

Susret je dobro otvorio Nik Slavica koji je ubacio prvih pet poena na današnjoj utakmici. Cibona je mirno održavala stečenu prednost i bilo je samo pitanje kada će otići na dvoznamenkastu prednost što se i dogodilo u 9. minuti ubačajem Ante Gospića (10:21). Prvu su četvrtinu gosti zaključili s okruglih deset poena viška (14:24) nakon ubačaja Petra Marića.

Domaćin je sve rjeđe dolazio do poena i razlika Vukova sve je više rasla, novim ubačajem Slavice došla je i do +21 (25:46). Vrlo efikasno poluvrijeme zaključio je Emir Sulejmanović s četiri vezana poena za 23 poena prednosti (29:52).

Puno opušteniji Cibonin ulazak u drugo poluvrijeme pokušala je iskoristiti Hermes Analitica i u jednom je trenutku napravila 16 razlike svojim protivnicima i favoritima u večerašnjoj utakmici. Ubačajem Marka Raiča došli su do -7 (55:62) u 26. minuti, dok su u posljednjih deset minuta ušli rezultatom 65:70.

Tek su dvije minute igre u posljednjoj četvrtini Ciboni trebale da se vrati na ugodniju prednost, u nekoliko navrata dvoznamenkastu i riješi pitanje pobjednika, konačnim rezultatom 80:89.

Vukove je do pobjede predvodio Paolo Marinelli s 22 poena (6/10 za dva, 3/10 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i deset asistencija, dok je Nik Slavica dodao 21 ubačaj (10/15 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i sedam skokova.

Najbolji je u redovima Hermesa bio Domagoj Samac s 21 poenom (3/7 za dva, 5/10 za tricu), osam skokova i pet asistencija.