Zadar s novim igračima bez većih problema do pobjede nad Kvarnerom

Petar Jenjić • srijeda, 18.01.2017.

U susretu 14. kola A-1 lige košarkaši Zadra na domaćem su parketu bez prevelikih problema nadigrali momčad Kvarnera rezultatom 101:64 i upisali svoju osmu pobjedu u prvenstvu Hrvatske...

Fibina deblokada donijela je Zadru potpise trojice novih igrača: Maja Kovačevića, Aleksandra Georgieva i Yannicka Frankea. Kovačević je debitirao u porazu od MZT-a u ABA ligi dok je preostaloj dvojici ovo bio prvi nastup u dresu Plantakove momčadi, u susretu 14. kola A-1 lige protiv Kvarnera. Zadrani nisu imali prevelikih problema protiv riječke momčadi koja je uz Hermes Analiticu, kako sada stvari stoje, glavni kandidat za ispadanje. Nakon što su u prvom dijelu sezone u Rijeci došli dosta teže do pobjede (72:77), na domaćem terenu su slavili rezultatom 101:64.

Nakon početnih 0:2, Zadar ubacuje devet vezanih poena uz dobru rolu Maja Kovačevića. Riječani se vraćaju na 9:9 nakon četiri poena Marija Pešuta, ali od tog trenutka nadalje samo igra Zadar. Jakov Vladović u sljedećem napadu ubacuje tricu za novo vodstvo Zadra koje je polako raslo iz minute u minutu. Ubačajem Lovre Mazalina domaćini su prvu dionicu zaključili rezultatom 27:19.

Isti je igrač početkom druge četvrtine ubacio poene za prvu dvoznamenkastu prednost Zadra na utakmici (29:19). Dodatnu je razliku domaćin napravio u završnih pet minuta prvog poluvremena serijom 15:4, za okruglih 20 koševa prednosti nakon trice Lovre Bašića (53:33). U nastavku susreta Zadar je mirno održavao stečenu prednosti i došao do nove, ukupno osme, pobjede.

Maj Kovačević predvodio je domaćine s 18 poena (3/4 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 3/3), dok je Aleksandar Georgiev dodao 14 koševa (5/5 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 1/3).

Najbolji je kod Riječana bio Mario Pešut sa 16 ubačaja (7/14 za dva, 0/3 za tricu, sloboda bacanja 2/4).