Dario Dodić • srijeda, 25.01.2017.

Nogometaši Celte upotpunili su veliki podvig protiv Real Madrida, na svom su Balaidosu ostvarili plasman u polufinale Kupa kralja. Realov gradski rival Atletico rutinski je odradio uzvrat protiv Eibara...

Celta je u Vigu potpuno zasluženo potvrdila plasman u polufinale Kupa kralja. Nisu pobijedili Real Madrid kao na Santiago Bernabeuu, za to se pobrinuo Lucas Vazquez u 90. minuti, ali Celta je odigrala sjajnu utakmicu i rezultatom 2:2 prošla u polufinale.

Za razliku od Celte gosti nisu izgledali dobro veći dio susreta, nije to ista momčad bez Luke Modrića, ali i Marcela. Priliku od prve minute dobio je Mateo Kovačić, pokušavao je, trudio se, ali nije uspio na adekvatan način nadoknaditi izostanak Modrića.

Celta je visokim pritiskom efikasno suzbijala pokušaje Reala koji su od prve minute krenuli anulirati poraz na svom travnjaku 2:1 u prvoj utakmici četvrtfinala. Real u prvoj polovici prvog dijela nije ozbiljnije zaprijetio domaćem vrataru Alvarezu.

U 26. minuti Real je morao doći do vodstva, raspoloženi Isco poslao je upotrebljiv centaršut na Cristiana Ronalda, njegov pokušaj glavom Alvarez odbija u gredu, na odbijancu je prvi bio Portugalac, ali nespretno reagira i šalje loptu u vratnicu.

Mogao je i domaćin do vodstva deset minuta prije kraja prvog poluvremena, Casemiro je poklonio loptu Aspasu na rubu kaznenog prostora Reala, nije se dobro snašao i opasnost pred golom gostiju nije pretočena u ozbiljniju priliku za Celtu. Oprobao je u završnici prvog dijela udarac Diaz, ali Realov vratar Casilla sigurno brani.

Ipak Celta dolazi do zasluženog vodstva u 44. minuti, bila je to kombinacija u tri poteza, Aspas petom proigrava Wassa, koji loptu prosljeđuje do Guidettija, nije dobro pucao Celtin napadač, Casilla njegov udarac brani, no odbijanac pogađa natrčalog Danila koji loptu šalje u vlastitu mrežu.

U nastavku susreta budi se Real i dolazi do izjednačenja u 62. minuti. Cristiano Ronaldo sjajno je izveo slobodnjak s ruba kaznenog prostora, prevario je domaćeg vratara i zabio u njegov kut za 1:1.

Celta se ni tada nije povukla iako je Realu još jedan pogodak garantirao produžetke, štoviše u 85. minuti ponovno dolaze u vodstvo, strijelac je bio Wass. Smiješio se novi poraz Realu, ali Lucas Vazquez glavom zabija za konačnih 2:2 u 90. minuti. Dovoljno da nije poraz, ali nedovoljno za prolaz u polufinale Kupa kralja.

U ranijem terminu Atletico Madrid potvrdio je ono što je bilo jasno već nakon prve utakmice na Vicente Calderonu. Podsjetimo, u prvom je susretu Atletico svladao Eibar s 3:0 pa je uzvrat na Ipurui bio više-manje formalnost. Kada je Gimenez glavom zabio za 0:1 u 49. minuti bilo je jasno da čuda u Eibaru neće biti.

Ipak, domaćini su pod svaku cijenu htjeli svojim navijačima pružiti kvalitetnu predstavu, u 73. minuti Enrich zabija za 1:1, a sedam minuta kasnije Pedro Leon dovodi Eibar u vodstvo. Domaća momčad ipak nije došla do pobjede, Juanfran zabija za konačnih 2:2 u 85. minuti.

Šime Vrsaljko odigrao je posljednjih 20-ak minuta za Atletico, u igru je ušao umjesto Gaitana.

• cameosis26.01.2017. u 00:40
    ronaldo truba kao i uvijek ... poklopila mu se posljednja godina, inače taj mladić kurca ne vrijedi ...
    cameosis
  • Obrisan korisnik26.01.2017. u 00:36
    Nevjerovatno je da Zidane forsira Benzemu koji u zadnjih 5 utakmica nije odigrao 10 min kvalitetno , za Danila da ne pisem svaka rijec je suvisna preplaceni trkac ne fudbaler. Ostali su ok , Kovacic , Kroos kao i uvijek ponajbolji.. Povrijedjeno je par igraca , ali sa normalnim i sastavom koji zeli... [više na forumu]
  • Weasley25.01.2017. u 23:45