Dario Dodić • četvrtak, 26.01.2017.

Nogometaši Barcelone uvjerljivom su pobjedom na Camp Nouu protiv Real Sociedada potvrdili prolazak u polufinale Kupa kralja. U susretu neozbiljnih obrana Barca je slavila 5:2...

Barcelona je na domaćem travnjaku potvrdila prednost iz prvog ogleda četvrtfinala Kupa kralja kada su u San Sebastianu s 1:0 svladali Real Sociedad. U uzvratnom susretu na Camp Nouu Barcelona je slavila s 5:2, obje su se momčadi više fokusirale na napad nego na obranu.

Ako kojim slučajem pobjeda u prvom susretu nije bila dovoljan uteg na vagi za Barcelonin prolaz u polufinale Kupa, statistika je govorila da su šanse debelo na strani Blaugrane, u posljednja 23 ogleda na Camp Nouu (do večeras) Barca je protiv Real Sociedada upisala 22 pobjede i tek jedan neriješen rezultat. Ništa drugačije nije bilo niti večeras, iako je na trenutke gostujuća momčad prijetila kompliciranjem situacije za Barcelonu.

Povela je Barcelona u 17. minuti, Umtiti krade jednu loptu gostujućem kapetanu Prietu i Barca u četiri poteza dolazi do pogotka. Umtiti gura za Messija, Messi za Luisa Suareza, Urugvajac pak za prezimenjaka Denisa koji poentira za vodstvo Barce. Gosti su tražili prekršaj Umtitija nad Prietom, da je sudac Munuera dosudio faul nad kapetanom Sociedada teško da bi se netko od domaćih bunio.

Bilo je to sve od prilika u prvom dijelu, u nastavku su gosti mogli i morali doći do pogotka za izjednačenje, pamtit će tu 54. minutu kada je Willian Jose mogao birati kako matirati Cillessena, pucao je slabo u Barceloninog vratara, a da bi stvar po goste bila još gora, domaća momčad odmah je razvila kontranapad, Neymar se sjurio po lijevoj strani, Martinez ga ruši u kaznenom prostoru, jedanaesterac čist kao suza. Iako je Rulli pogodio stranu Leo Messi bio je suviše precizan i Barcelona odlazi na 2:0.

Gosti se u potpunosti otvaraju, a Barcelonina obrana već je pobijedila u svojim glavama pa se Real Sociedad vraća u igru u 62. minuti. Martinez je lijepo prebacio kompletnu obranu Barcelone, Juanmi prebacuje istrčalog Cillessena i rezultat smanjuje na 2:1.

Tek je minutu trajala nada Real Sociedada, već u sljedećem napadu Messi odlično gura u prostor za Luisa Suareza koji se izborio za poziciju ispred Martineza i lagano zabio kraj Rullija za 3:1.

Golovima niti tu nije bio kraj, niti blizu. U 73. ponovno nadu gostima daje Willian Jose krasnim pogotkom glavom s 11 metara, u 80. minuti Arda Turan podiže na 4:2, konačnih 5:2 postavlja Denis Suarez dvije minute kasnije.

Ivan Rakitić odigrao je posljednjih 25 minuta u dresu Barcelone.

Kup kralja, četvrtfinale, uzvratne utakmice (u zagradama je rezultat prve utakmice):
*Barcelona - Real Sociedad 5:2 (1:0)