Inter se porazom od St. Pöltena oprostio do finala Arena kupa

Dario Dodić • subota, 28.01.2017.

Nogometaši Intera iz Zaprešića nisu uspjeli osvojiti skupinu "Finera" na pripremnom turniru Arena kup u Medulinu, u finalu turnira će protiv Lokomotive igrati austrijski St. Pölten...

Nakon dvije pobjede u prva dva susreta skupine "Finera" na turniru Arena kup u Medulinu nogometaši Intera poraženi su 1:0 od strane St. Pöltena u posljednjem kolu u skupini, Austrijanci sa šest bodova zbog boljeg međusobnog skora idu u finale u kojem će odmjeriti snage s nogometašima Lokomotive.

Ne može se reći da pobjeda St. Pöltena nije bila zaslužena, kontrolirali su igru veći dio susreta, a valja istaknuti da su od 43. minute igrali s igračem manje, no to se na terenu baš i nije primijetilo.

Bolju smo igru vidjeli u prvih 45 minuta, obje su momčadi kreirale nekoliko izglednih situacija, Inter je dvaput prijetio iz prekida udarcima izvan kaznenog prostora Austrijanaca, u šestoj je pokušao Bosec, u 12. je sjajno iz slobodnog udarca tukao Marin Zulim, no nesavladiv je danas bio vratar St. Pöltena Christoph Riegler.

Nakon nešto više od 20 minuta igre Austrijanci su poveli, Mislav Komorski je skrivio jedanaesterac koji u pogodak pretvara Kevin Luckassen. Do kraja poluvremena dvaput su pokušavali igrači Intera doći do izjednačenja, ali bez prave opasnosti po Rieglera. U 43. minuti Interu je olakšao posao Adi Mehremić, zbog prigovora sucu Bruni Mariću zaradio je crveni karton.

Iako je uobičajeno da se u pripremnim susretima nakon isključenja može promijeniti igrač propozicije Arena kupa to nisu dozvoljavale pa je austrijski prvoligaš čitavo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje.

Nije se to primijetilo na travnjaku, St. Pölten je kontrolirao susret, Inter nije uspijevao ozbiljnije priprijetiti. Valja tek istaknuti novi pokušaj Zulima iz prekida, lopta je išla u same rašlje, ali ponovno sjajno reagira Riegler.

Najbliže izjednačenju Inter je bio u 84. minuti, ali Blažević s nekim sedam metara loptu šalje malo iznad gornjeg desnog kuta austrijskog gola. Mogao je i St. Pölten povisiti na 2:0 nakon što je Postonjski skrivio jedanaesterac u 90. minuti, ali Thurauer promašuje čitav gol.