Dinamo upisao drugi remi na pripremama u Turskoj, prve minute za Marcosa Guilhermea

Mihaela Bradovski • subota, 04.02.2017.

Nakon što je odigrao 2:2 sa Slovanom iz Bratislave, Dinamo je s istim rezultatom završio dvoboj protiv ukrajinske Zorje čime je došao do drugog remija na turskom dijelu priprema...

Poslije pobjeda protiv Dnipra, Zaglebija i Žiline, Dinamo je ubilježio dva uzastopna remija u Beleku. Prvo je odigrao 2:2 protiv Slovana iz Bratislave, a onda je istim rezultatom završio dvoboj protiv Zorje.

U oba susreta Modri su u drugom dijelu imali vodstvo, ali nisu ga uspjeli zadržati. U susretu s Ukrajincima prve minute u Dinamovom dresu upisalo je brazilsko pojačanje Marcos Guilherme koji je odradio posljednjih pola sata.

Dinamo je vrlo rano mogao doći do vodstva, ali ukrajinska obrana očistila je loptu u posljednji trenutak da bi u desetoj minuti Zorja povela pogotkom veznjaka Šahtara na posudbi u momčadi iz Luhanska, Ivana Petrjaka.

Modri su nakon primljenog gola stvorili nekoliko prilika, a do poravnanja stigli su u 34. minuti nakon lijepog prodora Kneževića koji pronalazi Hodžića, a ovaj zabija za poravnanje.

Početkom drugog poluvremena hrvatski prvak okreće rezultat pogotkom Paula Machada na asistenciju Hodžića, ali već tri minute kasnije dosuđen je kazneni udarac za Ukrajince koji realizira Brazilac Rafael Forster.

U nastavku susreta prilika je bilo s obje strane, ali rezultat se više nije mijenjao i završilo je s neodlučenih 2:2. Treba spomenuti kako su Ukrajinci u posljednjih 20 minuta igrali s igračem manje nakon isključenja Suhockog.

Dinamo: Livaković - Matel (od 59. Stojanović), Sigali (od 40. Schildenfeld), Lešković (od 46. Perić), Pivarić - Pavičić, Knežević (od 59. Gojak) - Fiolić (od 59. Olmo), Machado (od 72. Ćorić), Šitum (od 59. Guilherme) - Hodžić