Vrlo dobar nastup Krešimira Lončara u porazu Würzburga

Petar Jenjić • nedjelja, 05.02.2017.

Košarkaši Bamberga nastavili su veliki pobjednički niz u njemačkom prvenstvu, danas su kod kuće nadigrali momčad Würzburga rezultatom 88:78 za koji je vrlo dobru utakmicu odigrao Krešimir Lončar...

Košarkaši Bamberga nastavljaju sa sjajnim igrama u domaćem prvenstvu, danas su u sklopu 21. kola kod kuće nadigrali Würzburg rezultatom 88:78 i ostali na jednom porazu u sezoni, 11. prosinca od trenutno vodećeg i neporaženog Ulma. S druge strane četvrti je ovo uzastopni poraz Würzburga koji se trenutno nalazi na 14. mjestu s omjerom 5-14.

Nakon izjednačenih uvodnih minuta Bamberg u roku od dvije minute radi seriju 12:0. Trenutno druga momčad prvenstva održavala je prednost do kraja poluvremena koje je zaključila sa +17 (45:28). U nastavku su se susreta gosti tek u jednom navratu spustiti na šest koševa zaostatka (78:72) nakon trice Lamontea Ulmera dvije minute prije kraja, međutim domaćin uzvraća s pet brzih koševa i rješava pitanje pobjednika.

Do pobjede ih je predvodio Daniel Theis s 20 koševa (4/8 iz igre, slobodna bacanja 10/10) i 12 skokova. Leon Radošević zaključio je susret s jednim poenom (slobodna bacanja 1/2) i jednim skokom za devet i pol minuta provedenih na parketu.

Najbolji je kod gostiju bio Maurice Stuckey s 18 koševa (6/8 za tricu). Krešimir Lončar zaključio je vrlo dobar susret s 14 poena (3/4 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dva skoka i jednom asistencijom za 20 i pol minuta provedenih na parketu.

BBL, 21. kolo:
Bonn - Alba Berlin 95:72 (Kenneth Horton 31p, 6sk / Bogdan Radosavljević 17p, 5sk)
Tubingen - Vechta 86:77 (Barry Stewart 16p, 5as / Larry Gordon 17p, 6sk)
Bamberg - s. Oliver Würzburg 88:78