Liga prvaka, skupina B, 10. kolo, 11.02.2017.
Vardar Skoplje 25:20 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb bez šanse u Skoplju, loš ulazak u utakmicu presudio gostima

Mihaela Bradovski • subota, 11.02.2017.

U desetom kolu Lige prvaka PPD Zagreb poražen je na gostovanju kod Vardara rezultatom 25:20. Makedonci su bili bolji protivnik i rutinski su stigli do pobjede...

Kao i u dvoboju s Metalurgom, Silvio Ivandija imao je dosta problema sa slaganjem momčadi, no u konačnici nije to bio jedini razlog poraza, glavni razlog je što je Vardar jednostavno kvalitetniji. Iako je Zagreb u pojedinim dijelovima susreta pokazivao znakove buđenja, ipak je u većem dijelu bio potpuno podređen protivnik.

Početak susreta bio je vrlo loš za Zagreb koji nije izgledao dobro niti u obrani, a niti u napadu, te se na prvi pogodak gostiju čekalo čak osam minuta. Vardar je za to vrijeme već pobjegao na velikih 5:0 i od samog početka hrvatski prvak bio je u minusu.

Tek nakon desetak minuta igre Zagreb se malo opustio, nekoliko dobrih napada i s druge strane obrana Stevanovića te su Plinari uspjeli do sredine prvog dijela smanjiti zaostatak na 7:4. Imali su dva napada i za dodatno približavanje, ali nisu uspjeli to iskoristiti i Dujšebaev i Cindrić rade 3:0 za najveće odvajanje domaćina. Umjesto da gosti dođu na dva gola zaostatka, našli su se u velikom minusu.

Do odlaska na odmor ništa se nije promijenilo, Zagreb je imao samo to jedno kratko dobro razdoblje, ali doslovno vrlo kratko. Makedonci su na odmor odnijeli visoku prednost 14:8, a sam Dujšebaev već je bio na četiri pogotka.

Da Stevanović nije skupio ponešto obrana, situacija za goste bila bi daleko poraznija, domaćin je bio puno bolji i zasluženo je visoko vodio da odmoru.

Ništa se nije promijenilo niti u drugom dijelu, Vardarova obrana i dalje je predstavljala prevelik problem za Zagrebov napad pa je domaćin i dalje održavao visoku prednost i to lakoćom.

Pokušao je Silvio Ivandija i s novim igračem, bivšim članom Zameta i Metalurga Lukom Mrakovčićem i njegovim ulaskom stvari su krenule na bolje.

Pomogao je tu i Matevž Skok s dvije vezane obrane, Mrakovčić je izborio sedmerac i zatim zabio lijep gol iz igre i Zagreb je nakon dugo vremena, osam minuta prije kraja došao na minus četiri.

Imao je i kontru za dodatno smanjenje zaostatka, ali pokušaj Markovića nije bio precizan, Vardar je uzvratio također brzim napadom, samo s tom razlikom što je Šiškarjev iskoristio svoju priliku. Slično kao u prvom dijelu kada je Zagreb mogao doći na minus dva, tako je bilo i u drugom poluvremenu. Umjesto minus tri, vrlo brzo bilo je minus šest.

Do kraja susreta domaćin je mirno dovršio posao i odnio pobjedu 25:20 što Zagreb stavlja u dosta tešku poziciju.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Dujšebaev sa sedam golova te s po četiri Luka Cindrić i Igor Karačić. Ivan Čupić dodao je tri gola. Kod Zagreba Dobrivoje Marković postigao je šest pogodaka, a novak Luka Mrakovčić tri.