Rekordna pobjeda rukometašica Metza, Benko dvostruki strijelac u porazu Krima

Branimir Korać • subota, 11.02.2017.

Započelo je sedmo kolo u Ligi prvakinja rukometašica, a očekivane domaće pobjede upisale su rukometašice Metza i Midtjyllanda...

Rukometašice Metza upisale su rekordnu klupsku pobjedu u Ligi prvakinja svladavši skromnu Astrahanočku čak s 37:18. Ruskinje su u sedam kola upisale isto toliko poraza i oprostile su se od nada za hvatanjem četvrte pozicije koja vodi u sljedeću fazu natjecanja.

S druge strane Metz je još uvijek u igri i ovi bodovi već su bili uračunati u klupskim planovima. Prostora za iznenađenje nije bilo, domaće igračice posao su odradile vrlo ozbiljno i debelo su nadmašile klupski rekord po razlici u jednom susretu. Dosadašnje najviše pobjede bile su protiv Savehofa 30:20 u sezonu 2013./2014. te protiv Baia Mare sezonu kasnije 34:24.

U ovom susretu najučinkovitije bile su Helene Sajka sa sedam golova i Ana Gros s pet iako nije igrala pola prvog poluvremena zbog lakše ozljede ramena.

Kod Ruskinja Karina Sabirova postigla je pet pogodaka.

Koliko-toliko neizvjesnije bilo je u Danskoj gdje je Mydtjylland ugostio Krim i slavio s 28:19. Dankinje su se odvojile u drugom poluvremenu i odjurile do pobjede.

Ovo je Slovenkama treći uzastopni poraz, a on će najviše razveseliti braniteljice naslova CSM Bukurešt koje se polako bude i hvataju bodovni zaostatak za Slovenkama. Ukoliko svladaju u nedjelju Esbjerg, preskočit će Ljubljančanke i doći do četvrte pozicije.

Midtjylland je trenutno drugoplasirani, a do pobjede u ovom susretu vodile su ga Stine Jörgensen sa sedam golova te Veronica Kristiansen i Trine Ostergaard Jensen s po pet golova.

U slovenskom sastavu Mirjeta Bajramoska postigla je sedam pogodaka, a Nina Zulič pet. Aneta Benko dodala je dva gola.