Dario Dodić • subota, 18.02.2017.

Odigrano je pet zanimljivih susreta 21. kola Bundeslige, Robert Lewandoski je spasio Bayern u Berlinu u 96. minuti, Eintracht Nike Kovača poražen je kod kuće od Ingolstadta, Andrej Kramarić dvama je pogocima donio pobjedu Hoffenheimu...

Nogometaši Bayerna na gostovanju kod Herthe izvukli su bod u posljednjim sekundama susreta. Vodila je domaća momčad gotovo čitav susret, a onda je u posljednjem napadu Robert Lewandowski donio bod Bavarcima.

Iako je Bayern dominirao u posjedu, kao i proteklih nekoliko prvenstvenih utakmica, nije impresionirao. Naprotiv, bolje je utakmicu otvorila Hertha, došli su do vodstva u 21. minuti, snalažljivi Vedad Ibišević zabio je na asistenciju Marvina Plattenhardta.

Sve do same završnice susreta bolje je prilike imao domaćin, a onda je Bayern pritisnuo, Alabin pokušaj iz 88. minute brani Jarstein, ali u završnici šeste minute sudačke nadoknade Robert Lewandowski, koji je u igru ušao tek u posljednjih pola sata, nakon gužve u domaćem šesnaestercu donosi bod Bavarcima.

Hoffenheim se dugo mučio s Darmstadtom, koji iz utakmice u utakmicu igra sve bolje. Tek u nastavku domaći su nogometaši uspjeli slomiti otpor fenjeraša, ponajviše zahvaljujući Andreju Kramariću.

Hrvatski je reprezentativac u igru ušao tek u 50. minuti, a u 64. donosi vodstvo Hoffenheimu na asistenciju Terrazzina. Potvrdu nova tri boda domaćina donosi Kramarić svojim drugim golom, ovog puta iz najstrože kazne u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Antonio-Mirko Čolak ušao je u igru za goste u 57. minuti, ali bez konkretnijeg učinka u korist svoje momčadi.

U vrlo otvorenom i čvrstom susretu nogometaši Eintrachta kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač iznenađujuće su poraženi u Frankfurtu od Ingolstadta. Gosti su u utakmici s dva crvena kartona u kojoj je Eintracht promašio i najstrožu kaznu slavili 2:0.

Sve je nizbrdo za Kovačevu momčad krenulo u 26. minuti. Nakon ubačaja iz kornera s desne strane Lezcano glavom prebacuje loptu na Bregerieja, koji neometan na drugoj vratnici lagano poentira za iznenađujuće vodstvo Ingolstadta.

Nakon nešto više od pola sata lađe su dodatno potonule domaćim igračima nakon što je Abraham dobio izravni crveni karton zbog grubog starta. Ipak, mogao je Eintracht do izjednačenja u 56. minuti kada im je dodijeljen jedanaesterac, koji je iznudio Ante Rebić, ali "proslavio" se Hasebe - jedanaesterac mu brani vratar Ingolstadta Hansen, lopta se ponovno odbija do Hasebea, mogao je birati gdje pucati, no pogodio je gredu.

20 minuta prije kraja Gross je s druge strane jedanaesterac za goste pretvorio u pogodak za konačnih 2:0. Deset minuta prije kraja i Ingolstadt je ostao s desetoricom u polju nakon što je isključen Leckie.

Borussia Dortmund je nakon dugo vremena odigrala odličnu utakmicu i na domaćem travnjaku s uvjerljivih 3:0 svladala nemoćni Wolfsburg. Bila je to ujedno i utakmica u kojoj je tribina s najglasnijim Borussijinim navijačima, poznatija kao Žuti zid, odrađivala utakmicu kazne zbog neprimjerenog skandiranja i transparenata protiv RB Leipziga.

Borussiji izostanak najvjernijih navijača nije smetao, od prve su minute nametnuli igru, a pomogao je i bizaran autogol Brume, koji je otvorio seriju golova domaćina.

Piszczek je odmah na početku drugog poluvremena povećao na 2:0, konačnih 3:0 postavio je raspoloženi Dembele u 59. minuti.