Marjan Kreševac • nedjelja, 19.02.2017.

Manchester United se u 17. minuti našao u rezultatskom deficitu bio do kraja je pogocima Rashforda i Ibrahimovića uspio preokrenuti rezultat i plasirati se u četvrtfinale FA kupa pobjedom 2:1...

Branitelj naslova Manchester United po treći puta za redom susreo se s klubom iz Championshipa, do sada su s identičnim rezultatom 4:0 stradali Reading i Wigan, a s obzirom na situaciju u kojoj se nalazi Blackburn, a to je grčevita borba za ostanak u drugom razredu engleskog nogometa bilo je realno za očekivati da će Crveni vragovi bez većih problema do četvrtfinala.

Ali naravno da su očekivanja jedno, a realnost na zelenom travnjaku sasvim nešto drugo. Gosti su to najbolje spoznali u 17. minuti kada su se našli u rezultatskom zaostatku. Marvin Emnes othrvao se naletu Marcosa Roje, odlično proigrao Dannyja Grahama koji fantastičnim udarcem pogađa suprotni kut. Koliko je pogodak bio upečatljiv najbolje je pokazao i pljesak Josea Mourinha.

No, nije dugo trajalo veselje domaćih navijača, gosti su se pribrali nakon šoka i vratili se u egal u 28. minuti susreta zahvaljujući Marcusu Rashfordu. Velike zasluge za pogodak idu svakako i Armenskom veznjaku Mhitarjanu koji je odigrao odličan pas. Nakon izjednačenja gosti su bili ti koji su imali više loptu, ali usprkos tome nisu uspjeli stići do potpunog preokreta.

Uvidio je Mourinho da stanje na terenu ne djeluje odveć obećavajuće i odlučio se u 60. minuti uvesti svoje glavne zvijezde, Pogbu i Ibrahimovića i upravo taj dvojac donio mu je u 75. minuti pobjedu. Pogba je sa svoje polovice odigrao milimetarski preciznu loptu, Ibrahimović je izbjegao zaleđe i pogodio suprotni kut za prolaz u sljedeći krug natjecanja.