Vodeni sportovi

Jugašima prvi ovosezonski regionalni poraz, Mladost vrlo uvjerljiva u Rijeci

Branimir Korać • nedjelja, 26.02.2017.

Odigrana su dva susreta 14. kola regionalne vaterpolske lige, Partizan je u Beogradu svladao Jug, a Mladost je u Rijeci nadigrala Primorje...

Vaterpolisti Juga upisali su prvi poraz u regionalnoj ligi i to neočekivano na gostovanju u Beogradu protiv Partizana. U susretu loših obrana Jugaši su poraženi 16:14 i to taman uoči dvoboja ovih momčadi u Ligi prvaka. Dok ovaj poraz ne ostavlja nikakve posljedice, onaj u Ligi prvaka bio bi koban stoga se očekuje puno bolje izdanje lidera regionalne lige.

Od početka susreta gosti su bili u minusu, poveo je Partizan s 3:0 i samo jednom do kraja susreta Jug je došao na gol zaostatka. Dogodilo se to početkom drugog poluvremena kada je Paulo Obradović smanjio na 8:7, imao je Jug i napad za poravnanje, ali Lazar Dobožanov obranio je pokušaj Felipea Perronea.

Odmah je Partizan povisio prednost golovima Drašovića i Stojanovića te do kraja susreta Jug nije došao na bliže od dva gola zaostatka.

U domaćem sastavu po pet golova postigli su Nikola Lukić i Radomir Drašović. Kod Juga po tri gola zabili su Loren Fatović, Felipe Perrone i Paulo Obradović.

U drugom subotnjem susretu zagrebačka Mladost na Kantridi je svladala Primorje s 9:4. Mladost je ovom pobjedom učvrstila treću poziciju na ljestvici dok je Primorje nastavilo negativnu seriju upisavši četvrti uzastopni poraz.

Sve je bilo riješeno već do poluvremena, Mladost je krenula s 5:0, na velikom odmoru imala je vodstvo 6:1 i Riječani nisu ozbiljnije zaprijetili u nastavku susreta.

Sjajan je bio Marcelić koji je skupio čak 19 obrana, a po dva gola zabili su Andrija Vlahović i Andrija Bašić. Kod poraženih Maros Tkač postigao je dva pogotka.