Branimir Korać • nedjelja, 26.02.2017.

U posljednja dva susreta 22. kola Bundeslige domaćini su skupili tek bod. Uzeo ga je Schalke domaćim remijem protiv Hoffenheima dok je Borussia (M) slavila kod Ingolstadta...

Borussia iz Mönchengladbacha stigla je do gostujuće pobjede kod Ingolstadta kojeg je svladala s 2:0. Oba pogotka postigla je u zadnjih pola sata utakmice i tako potvrdila vrlo dobru formu. U prošlom kolu nakratko je prekinut niz pobjeda Borussije, ali vrlo brzo vratila se na pobjednički kolosijek.

Ingolstadt je također u prošlom kolu prekinuo niz, samo poraza, te se jednako kao Borussia vratio starim navikama, po njega lošim.

U prvom poluvremenu domaćin je bio nešto opasniji i imao više prilika, no na odmor se otišlo bez pogodaka. Nakon sat vremena igre Borussia je stigla do vodstva, strijelac je bio Lars Stindl nakon ubačaja Wendta iz kornera.

Yann Sommer spasio je Borussiju u nekoliko navrata u nastavku susreta, a onda je u 91. minuti Andre Hahn nakon kontranapada postavio konačnih 2:0 za goste.

Hoffenheim je upisao 11. ovosezonski remi nakon što je u gostima kod Schalkea odigrao 1:1. Domaćin je razočarao nastupom, Hoffenheim je bio opasniji i zaslužio je najmanje taj jedan bod.

Andrej Kramarić ušao je u igru u 70. minuti umjesto Terrazzina, a nakon njegovog ulaska gosti su stigli do poravnanja.

Poveo je Schalke u petoj minuti pogotkom Alessandra Schopfa na asistenciju Burgstallera, domaći igrači tu su bili čvršći i došli do pogotka.

U 79. minuti Hoffenheim poravnava, sijevnula je kontra koja završava pogotkom Sebastiana Rudyja za konačnih 1:1.