Szeged uz jedan pogodak Obranovića pregazio Vaci

Branimir Korać • utorak, 28.02.2017.

Skromni Vaci nije imao nikakve šanse u 19. kolu mađarskog prvenstva u kojem je gostovao kod Szegeda. Lider je visoko slavio s 39:19 i tako došao do izjednačenja svoje najuvjerljivije pobjede u se

Treći put ove sezone Szeged je slavio s 20 pogodaka razlike, ovaj put potpuno je nadigrao momčad Vacija, sastav koji je dosad skupio samo 11 bodova.

U prvom poluvremenu gosti su još koliko-toliko bili ravnopravni, zaostajali su samo pet pogodaka, ali u nastavku su se potpuno raspali, postigli samo sedam golova, a s druge strane primili 22.

U domaćem sastavu debitirao je slovenski vratar Urh Kastelic koji je stigao na posudbu iz Celja, a odmah se upisao i među strijelce.

Inače najučinkovitiji bili su Richard Bodo s deset golova, Mario Šoštarić sa šest i Zsolt Balogh s pet. Sandro Obranović dodao je jedan pogodak.

Na ljestvici se nastavlja mrtva utrka Szegeda i Veszprema, Szeged je prvoplasirani s bodom više.