PPD Zagreb pobjedom u Našicama osigurao nastup na završnom turniru SEHA lige

Mihaela Bradovski • utorak, 28.02.2017.

PPD Zagreb igrat će na završnom turniru SEHA lige. Plasman u prva četiri definitivno su osigurali pobjedom u Našicama protiv Nexea...

Iako je još nakon pobjede protiv Celja u gostima bilo jasno da je Zagreb vrlo blizu osiguravanja mjesta na završnom turniru, matematička potvrda toga stigla je pobjedom u gostima kod Nexea 25:23.

Zagrebaši su ovom pobjedom preskočili Celje koje je odigralo svih 18 utakmica, a PPD do kraja ima još dvije utakmice. Hrvatski prvak tako će završiti u najgoru ruku kao četvrtoplasirani, a hoće li biti treći ili četvrti, odlučit će dvoboj s Meškovom u posljednjem kolu.

Dvoboj u Našicama bio je neizvjestan od samog početka, prvo poluvrijeme nije donijelo nikakva odvajanja, a na odmor se otišlo s 12:12.

U drugom dijelu Nexe je čekao sedam minuta na prvi pogodak, PPD Zagreb napravio je seriju 4:0 i stekao prednost. Domaćin je u nastavku susreta u niz navrata došao na samo pogodak zaostatka, ali nikako nije uspio doći i do poravnanja.

Vratari gostiju nisu briljirali, ali obrana je odradila dobar posao. Napadački su se istaknuli s po šest golova Dobrivoje Marković i David Miklavčič. Kod Nexea Perica Lelić skupio je 11 obrana dok je šest pogodaka postigao Vedran Zrnić.

U drugom današnjem dvoboju Metalurg je gostovao kod Izviđača i remizirao 24:24. Aleksandar Gugleta u dramatičnoj završnici postigao je dva pogotka i tako postavio konačan rezultat i osigurao remi Červarovoj momčadi.

U domaćem sastavu Ante Grbavac postigao je pet pogodaka dok su kod gostiju najistaknutiji bili Nemanja Obradović sa šest golova te s po pet Vanja Ilić i Žarko Peševski.

• tomahawk9201.03.2017. u 09:26
    taj červar će biti izbornik Hrvatske a nije bio u stanju u metalurgu kroz sehu i ligu prvaka razvit 2-3 hrvatska igrača nego doveo 10 prosječnih srba i ono što pokazuju veze s vezon nema,čast izuzecima ali vejin,mladenović,gugleta su prosječni igrači za hrvatske lige.