SEHA liga, 17. kolo, 18.12.2016, 17:00 h
Nexe Našice 26:35 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

Nexe pao u drugom poluvremenu i upisao visok poraz

Branimir Korać • nedjelja, 18.12.2016.

U susretu 17. kola SEHA lige Nexe je u Našicama visoko poražen od Celja s 35:26. Nakon prvih 30 minuta, ništa nije govorilo da će gosti ovako visoko slaviti, ali nastavak susreta potpuno je pripao Celjanima...

Rukometaši Nexea upisali su najteži poraz otkako je Hrvoje Horvat sjeo na klupu, ugostili su u Našicama Celje i visoko su poraženi 35:26. Potpuni raspad dogodio se u posljednjih 15 minuta kada je Celje odigralo sjajno, a domaćin pao.

U posljednje vrijeme Našičani su odigrali nekoliko vrlo dobrih utakmica protiv uglednih protivnika, činilo se da će tako biti i u ovom susretu, ali jednostavno nisu izdržali i u završnici susreta potonuli su u visok poraz.

Prvo poluvrijeme bilo je dobro za Našičane, imali su u završnici i vodstvo 15:13 da bi Mačkovšek i Žvižej vratili Celjane do odlaska na odmor i poravnali na 15:15.

Odmah je Celje u drugom dijelu preuzelo vodstvo i kontroliralo igru, ali Nexe je bilo "tu negdje", zaostajalo je na sredini drugog poluvremena samo jedan pogodak i bilo je daleko od rješenja pitanja pobjednika.

Međutim serija Celja 6:1 prelomila je utakmicu i na kraju je domaćin upisao (pre)visok poraz. Gosti su iskoristili svaku priliku koja im se pružila i na kraju su glatko slavili.

Uz raspoloženog Urbana Lesjaka koji je postigao jedan pogodak i skupio 14 obrana, prednjačili su Luka Žvižej s osam i Blaž Janc sa sedam golova.

Našičane su predvodili krilni aduti Tomislav Nuić sa šest i Vedran Zrnić s pet golova.