Igor Karačić na isteku vremena donio bod Vardaru u Mađarskoj

Mihaela Bradovski • srijeda, 07.12.2016.

Veliki derbi SEHA lige odigran je u Veszpremu gdje je domaćin ispustio pobjedu i morao se zadovoljiti remijem 28:28. Bod Vardaru donio je Igor Karačić...

Najzanimljiviji dvoboj SEHA lige, onaj između Veszprema i Vardara, završen je remijem. Bio je to susret 17. kola, a domaćin je propustio priliku uzeti puni plijen.

Dvije minute prije kraja Veszprem je vodio 28:25 da bi Vardar smanjio preko Borozana, a zatim došao na gol zaostatka pogotkom Cindrića iz kontre nakon što je Lekai izgubio loptu.

Mađari su imali još jednu priliku za "ubiti" utakmicu, ali ponovno su pogriješili u napadu da bi na samom kraju Terzić skrivio sedmerac na Marseniću, a Igor Karačić na isteku vremena zabio za 28:28.

"Sjajna utakmica dvije momčadi koje su ove sezone odigrale već puno mečeva i pokazuju umor, ali uvijek žele najbolje i pobjedu na svom parketu. Pozitivno je da smo se borili svih 60 minuta iako nije završilo kako smo se nadali. Moramo analizirati što nam se na kraju dogodilo", kaže Gergö Ivancsik.

U pobjedničkom sastavu Momir Ilić postigao je šest golova, Ivancsik pet dok je Renato Sulić dodao tri gola. Adam Borbely skupio je 11 obrana koliko i na drugoj strani Petar Angelov. Šest golova kod Vardara postigao je Luka Cindrić, po pet Timur Dibirov i Vuko Borozan, Igor Karačić dodao je tri, a Ivan Čupić dva gola.

Tatran je uz dosta muke izborio pobjedu protiv Izviđača 27:25. Nije sve bilo idealno za domaćina koji je još na sredini drugog poluvremena zaostajao 20:16 da bi u nastavku ipak stigao do preokreta.

"Odigrali smo vrlo dobru utakmicu iako smo bili bez četvorice važnih igrača. Na žalost napravili smo neke tehničke pogreške i nismo uspjeli zadržati vodstvo", smatra Josip Šarac.

Kod Tatrana Aleksej Peskov postigao je šest golova, a Jakub Hrstka pet. Kod poraženih Josip Šarac imao je osam golova, a Matej Hrstić pet.