SEHA liga, 12. kolo, 06.12.2016, 18:00 h
Gorenje Velenje
Gorenje Velenje 27:26 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb upisao poraz u Velenju, domaćin prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza

Mihaela Bradovski • utorak, 06.12.2016.

PPD Zagreb upisao je poraz na gostovanju kod Gorenja u Velenju s 27:26. Domaćin je praktički cijelim susretom bio u prednosti i na kraju je zasluženo slavio...

Hrvatski prvak nije uspio doći do pobjede u Velenju. Gorenje je na kraju bilo uspješnije 27:26, a Zagreb je u završnici susreta s dva kasna gola samo smanjio zaostatak.

Iako su u Sloveniju otputovali puni samopouzdanja i s velikim očekivanjima, gosti nisu briljirali. Praktički cijelim tijekom susreta bili su prisiljeni hvatati zaostatak, u nekoliko navrata su i uspjeli, ali svaki put kada se to i dogodilo, Gorenje je stvorilo novu prednost.

Na odmoru su gosti imali zaostatak 14:12, ključnu prednost Gorenje je stvorilo serijom 4:0 kojom se odvojilo na 12:8, a u njoj je Niko Medved sudjelovao s tri gola.

U drugom dijelu Zagreb se pokušavao vratiti u susret, a najbliže što je došao bilo je smanjenje na 23:22 osam minuta prije kraja. U narednim minutama igralo se gol za gol da bi Gorenje u završnici golovima Kleča i Cehtea otišlo na 27:24 i riješilo pitanje pobjednika.

U zadnjoj minuti Jotić i Kontrec samo su smanjili na konačnih 27:26.

Zlatko Horvat s osam i Stipe Mandalinić s pet golova predvodili su Zagreb, a kod domaćina Rok Zaponšek upisao je 11 obrana, šest golova postigao je Matjaž Brumen, a po pet su dodali Niko Medved i Vid Levc.