Meškov Brest 31:26 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Meškov u posljednjih pet minuta slomio otpor Červarovog Metalurga

Mihaela Bradovski • srijeda, 07.12.2016.

U susretu 12. kola SEHA lige Meškov je u svojoj dvorani ugostio Metalurg iz Skoplja i upisao pobjedu 31:26. Bjelorusi su otpor Makedonaca u potpunosti slomili tek u zadnjih pet minuta...

Meškov Brest upisao je očekivanu pobjedu protiv Metalurga u sklopu 12. kola SEHA lige. U Bjelorusiji je odigran zanimljiv dvoboj, a pet minuta prije kraja Červarova momčad zaostajala je samo dva gola.

U završnici prvog poluvremena Meškov je prvi put stekao značajniju prednost kada se s tri uzastopna gola odvojio na 12:9 i održavao ju je do odmora.

U drugom poluvremenu domaćin je u nekoliko navrata odlazio na pet golova prednost, ali Metalurg se uporno vraćao do minus dva što je posljednji put napravio pogotkom Obradovića u 54. minuti za 25:23.

Nakon toga Meškov radi seriju 5:0 i napokon lomi otpor Metalurga u potpunosti i odlazi do pobjede 31:26.

Predvodili su ga Dainis Krištopans i Vladislau Ostrouško s po pet golova, Ivan Pešić upisao je jedan pogodak i tri obrane, a jedan gol dodao je Ljubo Vukić.

Kod Metalurga sedam golova postigao je Nemanja Obradović, šest Filip Taleski, a pet Vanja Ilić.