Dario Dodić • četvrtak, 02.03.2017.

Bojan Bogdanović vrlo se brzo nametnuo kao jedan od ključnih igrača Washington Wizardsa. Sinoć je predvodio svoju novu momčad do pobjede protiv rivala Toronto Raptorsa. Dario Šarić nakon dugo je vremena odigrao nešto slabije u porazu Philadelphije kod Miamija...

Malo je trebalo Bojanu Bogdanoviću kako bi se uklopio u redove Washington Wizardsa. U četvrtom nastupu fantastični je Bogdanović predvodio Wizardse protiv rivala iz Istočne konferencije, Toronto Raptorsa. Bojan je bio najbolji kod Wizardsa kojima je ovo bila prva pobjeda protiv Toronta u posljednjih devet utakmica.

Babo je u gostujuću pobjedu 105:96 ugradio 27 koševa s klupe, a posebno se istaknuo u drugoj četvrtini. U prvih pet i pol minuta druge četvrtine Wizardsi su napravili seriju 26:1 u kojoj je Bojan sudjelovao s čak 16 poena uz 5/5 šut iz igre.

"Kad igraš s prije svega sjajnim momcima, a zatim i odličnim igračima, vrlo mi je lako i brzo bilo prilagoditi se svim promjenama s kojima sam se suočio posljednjih dana", kazao je Bogdanović nakon utakmice u kojoj je upisao drugi najveći broj poena ove sezone.

Sretan je i trener Wizardsa Scott Brooks, koji je pohvalio i upravu koja je dovela Bojana: "Ernie (Grunfeld) i njegovo osoblje napravili su odličan posao dovevši nas u poziciju u kojoj smo dobili momka poput Bojana. To je učvrstilo našu klupu."

U konačnici je Bogdanović proveo 25 minuta na parketu i upisao 27 koševa (3/3 za 1, 3/5 za 2, 6/7 za 3) i dva skoka. Bradley Beal dodao je 23 koša, dok je John Wall upisao još jedan double-double učinak, susret je okončao s 12 koševa i 13 asistencija.

Najbolji kod Raptorsa bio je DeMar DeRozan s 24 koša, Serge Ibaka dodao je 22 poena i 12 skokova.

Miami Heat je došao do desete domaće pobjede u posljednjih 11 utakmica, teško su porazili Philadelphia 76erse sa 125:98. Bila je to tek treća utakmica u sezoni u kojoj su igrači Heata ubacili barem 120 poena, a zanimljivo je da su dvije takve utakmice odigrali upravo protiv 76ersa. Čak su šestorica igrača Heata bila dvoznamenkasta.

Tyler Johnson s 24 je poena predvodio domaću momčad, 18 je dodao Wayne Ellington, po 15 su zabili Waiters, Dragić i Whiteside (11 skokova).

Robert Covington bio je najbolji kod Philadelphije s 19 poena, 15 je s klupe pridodao Richaun Holmes, na 14 se zaustavio T.J. McConnell. Dario Šarić nije imao svoju večer, prekinuo je veliki niz utakmica s minimalno 18 poena, sinoć je u 28 minuta ubacio deset koševa (2/9 za 2, 2/3 za 3), uz šest skokova, dvije asistencije i tri izgubljene lopte.

New York Knicksi su slavili u gostima kod Orlando Magica 101:90, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Kristapsu Porzingisu, koji je predvodio Knickse s 20 koševa i devet skokova. Derrick Rose ubacio je 19 poena, dok se Carmelo Anthony nije iskazao šutom iz igre te je susret završio sa 17 poena (7/8 za 1, 2/9 za 2, 2/7 za 3) i devet skokova.

Najbolji kod Magica bio je Evan Fournier s 22 koša, D.J. Augustin dodao je 15 poena s klupe, Nikola Vučević večer je zaključio s 14 koševa i deset skokova, a igru je napustio u četvrtoj četvrtini zbog ozljede koljena.

Mario Hezonja odigrao je 22 minute, ali je upisao tek dva poena (1/2 za 2), dodao je i četiri skoka. Damjan Rudež nije ulazio u igru.

U sjajnoj utakmici u Bostonu Celticsi su sa 103:99 svladali aktualne prvake Cleveland Cavalierse. Bio je to treći susret ove dvije momčadi u sezoni i tek prva pobjeda Celticsa.

Isaiah Thomas predvodio je Celticse s 31 poenom, uključujući nekoliko ključnih koševa u završnici susreta. "Igrali smo na pobjedu. Oni su najbolja momčad Istoka. Jedna su od najboljih momčadi u NBA-u i jednostavno smo željeli zaštititi domaći parket i upisati pobjedu. Upravo smo to i učinili večeras", kazao je Thomas poslije susreta.

Jae Crowder dodao je 17 koševa uz deset skokova, još su samo Bradley (11) i Olynyk (10) bili dvoznamenkasti kod Celticsa.

LeBron James susret je završio svojim sedmim triple-double učinkom sezone, večer je okončao s 28 koševa, 13 skokova i deset asistencija. Kyrie Irving također je upisao 28 poena.

NBA, rezultati:
Orlando - New York 90:101
Toronto - Washington 96:105
Atlanta - Dallas 100:95 (Howard 14 koševa, 12 skokova/Barnes 25 koševa)
Miami - Philadelphia 125:98
Milwaukee - Denver 98:110 (Middleton 21 koš/Jokić 13 koševa, 14 skokova, 10 asistencija)
New Orleans - Detroit 109:86 (Davis 33 koša, 14 skokova/Leuer 22 koša)
Boston - Cleveland 103:99
San Antonio - Indiana 100:99 (Leonard 31 koš, 10 skokova/Turner 16 koševa)
Utah - Minnesota 80:107 (Hayward 13 koševa/Towns 21 koš, 15 skokova)
L.A. Clippers - Houston (Paul 16 koševa, 11 asistencija/Harden 26 koševa)
Sacramento - Brooklyn 100:109 (Lawson 15 koševa/Lopez 24 koša)