Celjani na svom parketu razbili Löwen, Ilić spasio Veszprem u Švicarskoj

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.03.2017.

Odigrana su dva susreta 13. kola rukometne Lige prvaka, a do pobjede su došli rukometaši Celja na svom parketu protiv Rhein-Neckar Löwena te Veszprema u gostima kod Kadettena...

Rukometaši Celja upisali su visoku pobjedu protiv Rhein-Neckar Löwena i s tih 37:31 zadali udarac Nijemcima u borbi za prvu poziciju u skupini. S druge strane Celje unatoč ovoj pobjedi ne smije izgubiti u posljednjem kolu u Zagrebu s više od dva gola razlike ako misli proći dalje.

Nijemci su došli u Celje po pobjedu, nije im igrao nijedan drugi ishod jer su na ljestvici bod iza Vardara u borbi za prvo mjesto i izravan plasman u četvrtfinale. Na kraju nisu uspjeli i Vardaru su širom otvorena vrata prvog mjesta.

Pobjednika je odlučilo prvo poluvrijeme, tu su se gosti našli u visokom zaostatku, u završnici prvog dijela Celjani su pobjegli na visokih 20:13 i tako stvorili veliku zalihu. Domaćin je na krilima odlične igre iz druge polovice prvog poluvremena, podignuo samopouzdanje i nastavio sa sjajnom igrom i u drugom dijelu gdje nije dopustio Löwenu da mu zaprijetio povratkom.

Celjane su do pobjede predvodili Borut Mačkovšek s devet golova, Blaž Janc i Miha Zarabec s po osam golova i Žiga Mlakar sa šest pogodaka. Kristian Bećiri dodao je jedan. Kod gostiju Mads Mensah Larsen postigao je šest golova, a pet je dodao Gudjon Valur Sigurdsson.

U skupini A Veszprem se dosta mučio u Švicarskoj, ali je na kraju ipak bio bolji od Kadettena s 28:27. Mađari su slavili pogotkom Momira Ilića u posljednjoj minuti nakon što ga je u drugom dijelu potpuno stao šut.

"Znali smo da će ovo biti jako teška utakmica, Schaffhausen igra u visokom tempu i prilično nas je umorio stoga smo jako zadovoljni ovom pobjedom", istaknuo je nakon susreta Andreas Nilsson.

U pobjedničkom sastavu Momir Ilić i Dragan Gajić postigli su po pet golova dok je Marko Kopljar dodao jedan. Kod domaćina Luka Maros zabio je osam, a Gabor Csaszar šest golova.